We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Atom Modelleri ve Periyodik Sistem icon

Atom Modelleri ve Periyodik Sistem

1.3 for Android

The description of Atom Modelleri ve Periyodik Sistem

Eski çağlardan beri bazı düşünür ve bilim insanları, madde ve atom hakkında birçok görüş ortaya atmışlardır. Atomun yapısının aydınlatılması elektriksel deneylerle mümkün olmuştur. Bu deneylerin sonuçları bilim insanlarının ilgisini çekmiştir. 19. yüzyılın baş-larında atomun yapısının anlaşılması için yapılan çalışmalar hızlanmış, bunun sonucu olarak günümüze kadar birçok teori, model ve kanun ortaya atılmıştır. Bilimdeki hızlı teknolojik gelişmelerle atomların yapısı tam olarak açıklanmış, atomların özelliklerinin değişimini periyodik olarak gösteren modern periyodik cetvel hazırlanmıştır. Daha da önemlisi periyodik cetvelde her element için bir kutucuk ayrılmış, bu kutucukta elementlerin fiziksel ve kimyasal özelliğini göstermeye yarayan sayılara yer verilmiştir. Bu uygulama atomun yapısını aydınlatan bulguları, atom modellerini ve elementlerin özelliklerini gösteren periyodik cetvel temel alınarak hazırlanmıştır.

Uygulama ile periyodik cetveldeki ilk 36 elementin atom yapısını 3 boyutlu olarak inceleyip element hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Uygulamamız içerikleri MEB müfredatına uygundur.
Show More

Atom Modelleri ve Periyodik Sistem 1.3 Update

2018-12-24
İçerik yenilendi

Atom Modelleri ve Periyodik Sistem Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Advertisement
Previous versions
Similar to Atom Modelleri ve Periyodik Sistem
More From Pedudi
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Apps In Last 24 Hours
Recommended
Download
APKPure App