Kuran Tefsiri KuranTefsiri.com icon

Kuran Tefsiri KuranTefsiri.com APK

111 votes, 4.5/5

The description of Kuran Tefsiri KuranTefsiri.com

Program Hakkında:

Efendi Hazretleri İmam İskender Ali Mihr'in 19 cilt, 8535 sayfadan oluşan Kur'an-ı Kerim, Lafzı ve Ruhu isimli tefsirin www.kurantefsiri.com adresinde yayınlanan sitesinin Android versiyonudur.

Program Kullanımı:

Program kullanımı son derece pratik ve sadedir. Program başladığında ilk sure olan Fatiha suresinin ilk ayeti açılır. Sağa-sola sürükleyerek bir sonraki-önceki ayetler arasında geçiş yapılır. O surede hızlı ayet geçişi için sağ üstteki "ayet seç" menüsü, bir başka sureye geçmek için ise sol üstteki "sure seç" menüsü kullanılır.

Mütefsir Hakkında:

İskender Erol Evrenosoğlu, 1933 yılının 29 Kasım günü Eşref Rumi Hazretleri'nin bir işareti ile ailenin üçüncü ve tek erkek evladı olarak İznik'te dünyaya gelmiştir. İskender Evrenosoğlu Bozoklu Han'dan başlayan soy kütüğüne sahiptir, Şerif’tir. Evrenosoğlu evli ve iki çocuk babasıdır. Manevi alandaki eserlerinde "İskender Ali Mihr" adını kullanmaktadır, imamdır.

İskender Evrenosoğlu, İlk, orta ve lise tahsilini Bursa'da tamamladıktan sonra, 1956'da İstanbul Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulu (şimdiki adı ile Marmara Üniversitesi), Banka ve Muhasebe Bölümünden mezun olmuştur. ODTÜ'de ekonomi üzerine mastırını yapmıştır. Askerliğini 1957-1958 yılları arasında Kore'de tamamlamıştır.

Kamu İktisadi Teşekkülleri, T.Vakıflar Bankası ve DPT'de Müfettişlik, Müdürlük, Uzmanlık görevlerinde bulunmuştur. Müfettiş olarak, Bandırma'da daha sonra Tokat'ta görev almıştır. 1972 yılında DPT'den ayrılan İskender Evrenosoğlu, Fizibilite etütleri yapan bir iş yeri açmıştır. Daha sonra İktisadi Planlama bölümünde çalışmak üzere Devlet Planlama Teşkilatındaki görevine tekrar çağırılmıştır. O yıllarda Planlama, teşvik ve uygulama da Türkiye iktisat meseleleri dergilerinde ve Ticaretliler Dergisinde yazmıştır. Ege Dergisinde Teşvik ve uygulamayla alâkalı yeni çıkan kararnameleri dizayn etmiştir.

İmam İskender Ali Mihr, 1989 yılında, İslâm, Modern Teknoloji, Nükleer Fizik Kimya, Enerji, Ekonomi, Finans, İş Etüdleri alanında çalışmalar yapan, yurt içinde ve yurt dışında bu ilimlerin gelişmesi istikametinde konferans ve seminerler düzenleyen MİHR VAKFINI Kurmuştur. Halen vakfın Genel başkanlığını yürütmektedir.

İmam İskender Ali Mihr, ayrıca 1992 yılında yayın hayatına başlayan aylık MİHR DERGİSİ'nin baş yazarıdır. Uydu üzerinden yayın yapan MİHR TV ve MİHR RADYO'nun kurucusudur. İmam İskender Ali Mihr, kâinattaki ilk ve tek "ALLAH'IN ÜNİVERSİTESİ'ni (UNIVERSITY OF ALLAH)" 1 Nisan 2000 tarihinde kurmuştur. Aynı zamanda üniversitenin Rektörüdür. Üniversitede verdiği Tefsir derslerine paralel olarak, Kuran-ı Kerim'deki her âyetin Arapçası, Latincesi, Türkçesi ve kelime kelime mealiyle dizayn edilen KURAN-I KERİM TEFSİRİNİ 19 cilt olarak hazırlamıştır.

Show More
Kuran Tefsiri KuranTefsiri.com APK Version History
Request Kuran Tefsiri KuranTefsiri.com UpdateRequest Update
Kuran Tefsiri KuranTefsiri.com 1.19 for Android 4.1+ APK Download

Version: 1.19 (1) for Android 4.1+ (Jelly Bean, API 16)

Update on: 2016-01-14

Signature: eaed94a3b0148aaa416126e92560a4b8f7c4ccd9 Kuran Tefsiri KuranTefsiri.com 1.19(1) apk safe verified

APK File SHA1: 9cee11ad6af954926f8a6d5bb17dcaad0e208872

What's new: Tefsirin eksik sayfaları eklendi, kelime sözlüğü daha şık görünece More...

Download APK(24.5 MB)

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App