Sahih-i Muslim Türkçe icon

Sahih-i Muslim Türkçe APK

1016 votes, 4.3/5
  • Author:

    Ferhat Erbil

  • Latest Version:

    3.0

  • Publish Date:

    2014-06-22

The description of Sahih-i Muslim Türkçe

* Kur'an-ı Kerîmden sonra en sahîh kabul edilen eserlerden biri...
* Zengin muhtevasıyla her seviyedeki okuyucunun istifade edebileceği bir eser...
SAHÎH-İ MÜSLİM gibi muteber bir eser günümüze kadar birçok âlim tarafından ele alınmış ve üzerine nice şerhler yazılmıştır.

Hadis ilminin usül ve kâidelerine riayet edilerek, yanlış algıların önüne geçen izah ve hükümleri ihtiva eden eser, 'sened zinciri'ndeki ravîlerin isim ve künyelerine 317 sayfalık teferruatlı dipnotlarla birlikte yer vermiş. Ayrıca konu edilen bahisleriyle ilgili Âyet ve Sûre numaraları da metin içinde belirtilmiş. Allah Resulü'ne sallallâhu aleyhi ve sellem ait olan ifadelerin okurlar tarafından kolaylıkla ayırt edilebilmesi için Hadis-i Şerifler italik olarak yazılmış. Eserin dili yeterince sadeleştirilmiş olmasına rağmen sayfalar içerisinde zaman zaman karşılaşılan eski Türkçe kelimelerin açıklamaları da dipnot olarak sayfa altlarında belirtilmiş. 4 ciltlik eserin son cildinde yer alan kitap ve kelime indeksleri de eseri okuyanların istifadesini biraz daha kolaylaştırmış.

Hz. Îsa (a.s)'nın yeryüzüne inip inmeyeceğini, Müslüman bir kişi ya da topluluğa kafir demenin ne tür vahim sonuçlara sebep olacağını, Cehennem'deki en hafif azabın nasıl olduğunu, Peygamber Efendimiz'in, sallallâhu aleyhi ve sellem, ahirete sakladığı istek ve arzusunun ne olduğunu, Cehennem'den en son çıkacak kişinin kim olduğunu, Deccâl'in kim olduğunu, ne zaman ortaya çıkacağını, neler yapacağını, şeytanın ezan sesinden neden kaçtığını, Müslüman'ın musibetlere karşı bakış açısının nasıl olması gerektiğini, intihar eden kişinin cenaze namazının kılınıp kılınmayacağını, kıyamet gününde insanlar arasında ilk görülecek davanın ne olduğunu merak edenler ve güncelliğini hiçbir zaman yitirmeyecek konularla ilgili Efendiler Efendisi'nin, sallallâhu aleyhi ve sellem, beyan ve tavsiyelerini öğrenmeyi arzulayanlar için eser paha biçilmez bir değere sahip.

Show More
Sahih-i Muslim Türkçe APK Version History
Request Sahih-i Muslim Türkçe UpdateRequest Update
Sahih-i Muslim Türkçe 3.0 for Android 2.2+ APK Download

Version: 3.0 (6) for Android 2.2+ (Froyo, API 8)

Update on: 2015-07-30

Signature: d76bbdd62e8247c018f57eb25bc2f29de82c4b2c Sahih-i Muslim Türkçe 3.0(6) apk safe verified

APK File SHA1: 4bf8a69164aeb7e74b2bad50d5bfc8141adf4901

What's new: ---v3.0--- Reklamlar kaldırıldı--Bazı Hatalar giderildi------ v1.3 More...

Download APK(6.3 MB)

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App