Ramazan Azığı icon

Ramazan Azığı APK

25 votes, 4.5/5

The description of Ramazan Azığı

İbrahim Gadban dan Ramazan Ayı İle Alakalı Özel Bir Eser
Ramazan Azığı

Ey Ramazan’a erişen ve bu rahmet ayına ömrü kifâyet eden kardeşim! Unutma ki, Allah seni bu aya eriştirmek ve bu ayın rahmet rüzgârlarını teneffüs ettirmekle sana büyük bir lütufta bulunmuştur.
Neden mi?
Çünkü geçen sene bu ayı idrâk eden nice kul, şimdi top-rak altında, bilmem hangi kabirde amelleri ile baş başa! Onla-rın ömrü bu senenin rahmetine erişmeye kifâyet etmedi; yeti-şemediler bu bağış ayına! İşte Allah seni bu aya ulaştırarak sana iyilikte bulundu. Sakın ha O’nun bu iyiliğine kötülükle karşılık verme!
O, seni bu aya eriştirmek sureti ile sana bir kere daha tevbe kapısını açtı. Haydi, gir o kapıdan! Sonuna kadar açıl-mış o mübarek kapıyı kapatma! Yoksa dışarıda kalanlardan olursun!
Ey kalbi Tevhid’in nuru ile aydınlanmış muvahhid!
Geçen Ramazan’dan bu yana kalplerimiz günahların leke-leriyle paslandı, kir tuttu. Tevhidimizle onları şirk ve küfrün pisliklerinden arındırdığımız gibi, şimdi de gel, tevbelerimizle onları günahın ve isyanın kirlerinden arındıralım. Yeniden onları cilalayıp parlatalım. Tevhid’in aydınlığı ile şirkin karan-lıklarından kurtardığımız gibi, tevbenin nuru ile de günahın zifiri zulmetinden kurtarıp âzade edelim onları.
“O (Allah), kullarından tövbeyi kabul eden, kötülükleri bağışlayan ve yaptıklarınızı bilendir.” (Şûrâ, 25)
“Ey iman edenler! Allah’a içtenlikle tövbe edin. Umulur ki, Rabbiniz sizin kötülüklerinizi örter, pey-gamberi ve onunla birlikte iman edenleri utandırmayacağı günde Allah sizi, içlerinden ırmaklar akan cennetlere sokar.” (Tahrîm, 8)
Selef’in büyüklerinden birisi olan Hasan-ı Basrî’nin de dediği gibi, arınan kalpler Kur’ân’ı daha iyi anlar, daha iyi kavrarlar; Allah’ın kelamını anlamaya doymazlar. Eğer sen de Allah’ın kelamını daha iyi anlamak istiyorsan kalbini her türlü kötülükten; hasetten, kibirden, gururdan, kinden, nefretten, çekememezlikten, kasvetten… arındır, temizle. Bak o zaman Kur’ân ile olan ilişkin nasıl olacak!

arzusucennetolanlar.com
ibrahimgadban.com

İbrahim Gadban dan Ramazan Azığı Eseri Uygulama Olarak Sizlerle

Ramazan Azığı for Android official Trailer

Show More
Ramazan Azığı APK Version History
Request Ramazan Azığı UpdateRequest Update
Ramazan Azığı 1.0 for Android 2.2+ APK Download

Version: 1.0 (1) for Android 2.2+ (Froyo, API 8)

Update on: 2015-10-04

Signature: 19b1c1da032f549fd4aaa8c055fe57d63fb7fd5b Ramazan Azığı 1.0(1) apk safe verified

APK File SHA1: 00e4b79cdb14468f373ec216c51197b4b340766a

Download APK(1.6 MB)

Similar Or Related
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App