We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Polish Your Polish icon

Polish Your Polish

1.01.0 for Android

The description of Polish Your Polish

Polish Your Polish

Gra Polish Your Polish proponuje uczenie się języka polskiego poprzez zabawę i skierowana jest do dzieci i młodzieży. Stanowi uzupełnienie zajęć, podczas których poznajemy zasady gramatyki i ortografii i daje możliwość sprawdzenia nabytej wiedzy w praktyce.

Gra powstała, aby ułatwić uczniom szkół polonijnych naukę języka polskiego. Pomaga w utrwaleniu słówek, ćwiczeniu ortografii i przyswojeniu podstawowych fraz w języku polskim.

Gracze mają do wyboru 4 moduły. Dla młodszych dzieci przygotowano moduły “Mój kosmita” i “Mój awatar”, polegające na tworzeniu lub ubieraniu postaci. Starsi gracze mogą odbyć wirtualną podróż po mapie Polski, od gór aż po Morze Bałtyckie utrwalając zasady pisowni ortograficznej i podstawową wiedzę na temat geografii Polski. Moduł “Memory” daje okazję młodszym i starszym graczom ćwiczenia znajomości polskich homonimów oraz fraz w dwóch językach: polskim i angielskim.

Gra powstała w ramach projektu "Polish Your Polish - badania i popularyzacja języka polskiego wśród Polonii amerykańskiej" realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! w partnerstwie z Fundacją Dobra Polska Szkoła w ramach . Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowisk amerykańskiej polonii - rodziców nauczycieli - którzy w badaniu przeprowadzonym w ramach projektu wskazali, że tego typu pomoce edukacyjne są przydatne dla dzieci uczących się w polskich szkołach doszkalających.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 r.

Gra jest dostępna również on-line w przeglądarce internetowej pod adresem www.pyp.edu.pl.
Show More

Polish Your Polish Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Advertisement
More From Think Global
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Games In Last 24 Hours
Download
APKPure App