We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Moeto Taksi icon

Moeto Taksi

1.1.5 for Android

The description of Moeto Taksi

Апликацијата овозможува повикување на такси возила од повеќе такси компании, без телефонски повици и посредување од страна на диспечерски центар.

Во овој момент на располагање се повеќе од 200 такси возила од компаниите: Наше Такси и Лотус. Во процес е приклучување на нови такси компании и поединци.

Апликацијата овозможува едноставно повикување на возило од страна на патникот, во зависност од неговата локација и дополнителните податоци кои патникот може да ги внесе преку корисничкиот интерфејс. По добивање на информација за избраното возило, патникот е во можност директно да комуницира со возачот. Истовремено, локацијата на патникот и возилото се видливи на мапата со што се овозможува побрзо и попрецизно преземање на патникот, односно реализација на нарачката.

Апликација е во тест инсталација и сите коментари се добродојдени.

Show More

Moeto Taksi Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Advertisement
Similar to Moeto Taksi
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Apps In Last 24 Hours
Recommended
Download
APKPure App