MALTEPE BİTLİSLİLER DERNEĞİ icon

MALTEPE BİTLİSLİLER DERNEĞİ APK

  • Author:

    AndroPhone

  • Latest Version:

    1.0

  • Publish Date:

    2015-02-16

The description of MALTEPE BİTLİSLİLER DERNEĞİ

1963 yılında Bitlis’te dünyaya gelen Habip Cin, o günkü şartlarda Doğu Anadoludaki zorlukla sebebiyle 1996 yılında İstanbul’a gelmiştir. İstanbul Bitlisler Fedarasyonu yöneticisidir. Maltepe Bitlisliler Derneği başkanıdır.

Bitlisli 23 köy il ve ilçe bir araya gelerek Maltepe’de bir il derneği lazım olacağı düşünülmüş ve bir araya gelip Maltepe Bitlisliler Derneğini kurmuşlardır. 2012 yılında kurulan Maltepe Bitlisliler Derneği Habip Cin ve 13 kurucu üye tarafından kurulmuştur. ‘’Biz derneğimizin kuruluşundan bu yana bütün hemşerilerimize elimizden geldiğince hizmet vermeye çalışıyoruz diyen Maltepe Bitlisliler Derneği Başkanı Habip Cin, bizim derneğimiz sadece Maltepe çerçevesinde değil bizim Türkiye genelinde geniş bir etkinliğimiz var ‘’diye konuştu. Türkiye genelinde Ankara ve İstanbul’da LÖSEV çocuklarımıza yardım kampanyası başlattık, halkımız için Çanakkale Gezisi düzenledik, Kızılayla ortaklaşa kan kampanyası başlattık diye konuştu.
Maltepe Bitlisliler Derneğinde 430 üye bulunmaktadır. 1 yıldır yeni kayıtları durduran Bitlisliler Derneğinin amacı bilinçli üyeler kazandırmaktır. Yeni merkez binasına taşınıldıktan sonra bilinçli üye kayıtlarını yapmaya başlayacaklardır.

AMACIMIZ KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATMAK VE KARDEŞLİK SAĞLAMAK

Dernek olarak amacımız bir Bitlisliler tabelası asmak değil, Bitlis’in kültürünü yaşatmak, Maltepe’deki halkla bütünleşmektir diye konuşan Habip Cin, Erzincalı, Erzurumlu, Tokatlı şehir fark etmezsizin herkesle kardeş olmak ve bütünleşmek lazım.

Show More
Advertisement
Comment Loading...
Ooops! No such content!
MALTEPE BİTLİSLİLER DERNEĞİ Tags
Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App