Mü'minin Sıfatları icon

Mü'minin Sıfatları APK

9 votes, 5.0/5

The description of Mü'minin Sıfatları

Uygulamamızı Beğenip Paylaşmayı Unutmayınız
Mü'minin Sıfatları
Abdulhak El-Heytemi

Allah-u Teâlâ'ya hamd olsun! O’na şükreder, O’ndan yardım diler, O’nun bağışlamasını isteriz. Nefislerimizin şerrinden, kötü amellerimizden O’na sığınırız. Allah-u Teâlâ kime hidayet ederse onu saptıracak, kimi de saptırırsa ona hidayet edecek yoktur. Şehadet ederim ki; Allah-u Teâlâ‘dan başka ibadete layık ilah yoktur. O tektir, O’nun ortağı yoktur. Yine şehadet ederim ki; Muhammed aleyhisselâm O’nun kulu ve rasulüdür.

"Ey iman edenler! Allah’tan korkulması gerektiği gibi korkun ve sizler ancak müslümanlar olarak ölün!"(Ali İmran: 102)

"Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan ve ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üretip yayan Rabbinizden sakının! Adını kullanarak birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allahtan ve akrabalık haklarına riayetsizlikten sakının! Şüphesiz Allah sizin üzerinize gözetleyicidir." (Nisa: 1)

"Ey iman edenler! Allah’tan sakının ve sözün en doğrusunu söyleyin ki Allah, amellerinizi ıslah etsin ve günahlarınızı bağışlasın. Kim Allah’a ve rasulüne itaat ederse büyük bir kurtuluşa ermiş olur." (Ahzab: 70-71)

En doğru söz; Allah-u Teâlâ'nın kitabı ve en hayırlı yolu gösteren Rasulünün sünnetidir. En şerli şey; bidat olan şeydir. Her bidat dalalettir. Her dalalet ateştedir.

Bu kitabta Kur’an, sünnet ve selefi’s salihinin sözlerinde geçen mü’minin bazı sıfatlarını zikredeceğiz.

Bu sıfatları zikretmemizdeki gaye; cenneti hakeden mü’minin vasfını anlatmaktır. Ta ki herkes bunu kendine örnek edinsin ve böylece Allah-u Teâlâ'nın rızasını ve cennetini kazanabilsin.

Bu sıfatları müslümalara, o sıfatlara sımsıkı sarılsınlar ve bunları ihmal etmesinler, böylece selefi’s salihinin yolunda yürüyerek Allah-u Teâlâ'nın rızasını elde etsinler ve hem dünyada hem de ahirette kazanalardan olsunlar diye sunuyoruz.

Allah-u Teâlâ’dan bu amelimizi O’nun rızasına uygun olan halis bir amel ve müslümanlara faydalı kılmasını temenni ederiz.

Show More
Mü'minin Sıfatları APK Version History
Request Mü'minin Sıfatları UpdateRequest Update
Mü'minin Sıfatları 1.0 for Android 2.3.4+ APK Download

Version: 1.0 (1) for Android 2.3.4+ (Gingerbread MR1, API 10)

Update on: 2016-08-02

Signature: ff92113b3ed524bcf9feee0899eb016390d13328 Mü'minin Sıfatları 1.0(1) apk safe verified

APK File SHA1: 37688f4113349889da7ed3d57852416707abe680

Download APK(2.9 MB)

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App