Hakk Dinin Batıl Yorumları icon

Hakk Dinin Batıl Yorumları APK

14 votes, 4.6/5

The description of Hakk Dinin Batıl Yorumları

Bismillahirrahmanirrahim, Elhamdulillahi Rabbil Âlemin, Vessâlâtü vesselâmu ‘Âlâ Rasûlinâ Muhammedin ve ‘Âlâ Alihî ve Sahbihî ve Sellim.

Allahü Teâlâ, eşsiz yüce kitâbında, İsrâîloğullarının ve diğer haddi aşanların sözlerini ve inançlarını hikâye etmiş; hakkı açıklamak ve hidâyet üzere olanlara yol göstermek için onları bize bildirmiştir. Kitabında anlattığı bu insanların seviyesizliklerinden dolayı bunu terk etmemiştir. Âlimler de sünnetullaha uymuşlar ve Kur’ân-ı Kerîm’i kendilerine delîl edinerek her devirde hakkın ortaya çıkmasına çalışmışlar, kitaplarıya Müslümanların zihinlerini doğru olmayan bilgilerden arındırmışlardır.

Nebi-i Muhterem (s.a.v.) Efendimiz de “Açıktan günah işleyenleri anlatmaktan niçin çekiniyorsunuz? İnsanlar onları ne zaman tanıyacak? Onların kötü eylemlerini anlatın ki, insanlar onlardan sakınsınlar, zarar görmekten korunsunlar.” (Beyhâki) buyurarak Müslümanların sakınması için, yeri geldiğinde yanlışların, sahipleri ile birlikte ifşâ edilmesine müsaade buyurmuşladır. Kitabımız bu temeller üzerine inşa edilmiştir.

Günümüzde, Peygamber (s.a.v.) Efendimiz ve Ashâbını sıradan insanlar seviyesine indiren, fıkıh ilmini ve mezhepleri bir kenara iten, sünnete "seçmeci" yaklaşım sergileyen, Kur'ân'ı ise hevâ ve hevesleriyle yaptıkları yorumların nesnesi hâline getiren bir takım kimseler ortaya çıkmıştır.

Bunların yanında hakları olmayan bir "hoşgörü" ile kelime-i tevhîdin bütünlüğünden tâvizler veren, diğer yandan Ashâb-ı Kirâm'a sövmeyi din edinmiş toplulukları "Ehl-i Beyt Mezhebi" adıyla müslümanlara kabul ettirmeye çalışan kimseler çoğalmıştır. Hakk Dînin Bâtıl Yorumları, bu konularda, samimi müslümanlara iyi bir kılavuz olacaktır.

Kitapta ayrıca Kader, Kabir Azâbı, Türbe Ziyareti, Kadın Hakları, Recm, Faiz, Organ Nakli, Mûsiki, Namazların Birleştirilmesi, Cuma Namazı, Kadınların Özel Halleri gibi pek çok güncel mesele, İslâmî zâviyeden incelenmiştir.

Necip Fazıl'ın "Nefeslerimizle buzdan dağları erittik; erittik ama, ortalık da çamurdan geçilmez oldu." şeklinde tabir ettiği portreyi, kara tablo çizmek için değil; "bâtılı bâtıl bilip ondan kaçınmak" adına sizlere sunuyoruz.

Abdülaziz Bayındır
Ali Şeriâti
Bin Baz ve el-Kahtani
Cemal Nur Sargut
Cemalettin Afgani
Diyanet
Elbânî
Fazlurrahman
Fethullah Gülen
Hayrettin Karaman
Humeyni
İbn-i Teymiyye
Kuleyni
Mevdudi
Muhammed Hamidullah
Muhammed Abduh
Muhammed Esed
Musa Carullah
Mustafa İslamoğlu
Nurettin Yıldız
Reşit Rıza
Seyyid Kutub
Süleyman Ateş
Süleyman Uludağ
Yaşar Nuri Öztürk
Yusuf el-Kardavi

Show More
Hakk Dinin Batıl Yorumları APK Version History
Request Hakk Dinin Batıl Yorumları UpdateRequest Update
Hakk Dinin Batıl Yorumları 1.0 for Android 4.0.3+ APK Download

Version: 1.0 (1) for Android 4.0.3+ (Ice Cream Sandwich MR1, API 15)

Update on: 2016-12-11

Signature: 868b851b36d0c47d0aec358cd75894ae558a977b Hakk Dinin Batıl Yorumları 1.0(1) apk safe verified

APK File SHA1: 1edf27e21d6af78c1c30ca9201c6035a36f97e16

Download APK(30.5 MB)

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App