Bibla e Shenjtë icon

Bibla e Shenjtë APK

5 votes, 4.8/5
  • Author:

    Lco

  • Latest Version:

    2.0

  • Publish Date:

    2015-01-18

The description of Bibla e Shenjtë

Ju lutem zgjidhni një libër nga të Biblës së Shenjtë në gjuhën shqipe
Bibla është aktualisht e ndarë në dy grupe të mëdha të librave: Dhiatën e Vjetër dhe të.
Dhjata e Vjetër paraqet historinë e botës nga krijimi i saj me ngjarjet pas kthimit të judenjve nga mërgimi babilonas në shek e katërt
Dhiata e Re paraqet historinë e Jezu Krishtit dhe predikimin e mësimeve të tij gjatë jetës së tij dhe pas vdekjes dhe ringjalljes së tij, në shekullin e parë pas Krishtit (shih: Jeta e Krishtit)
Bibla nuk ishte e ndarë në kapituj nga 1227 pas Krishtit, kur Kardinali Langton Sthepen krijoi ato, dhe nuk kishte asnjë vargje për t'u ndarë kështu në 1551 nga Robert Stephanus2.
Show More
Bibla e Shenjtë APK Version History
Request Bibla e Shenjtë UpdateRequest Update
Bibla e Shenjtë 2.0 for Android 2.2+ APK Download

Version: 2.0 (2) for Android 2.2+ (Froyo, API 8)

Update on: 2015-08-14

Signature: 91db4b1cf69d54347de2289f1d3de3d9f78af86c Bibla e Shenjtë 2.0(2) apk safe verified

APK File SHA1: 2a978523ad756ba8d37fe77225f7f9ad8f2f4c23

Download APK(5.9 MB)

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App