We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Zeytin Yöresi Zeytin ve Zeytinyağı icon

Zeytin Yöresi Zeytin ve Zeytinyağı

1.5 for Android

The description of Zeytin Yöresi Zeytin ve Zeytinyağı

Hayatı temsil eden zeytin ağacı!


Zeytin ağacı, yaklaşık 40.000 yıl öncesine dayanan birçok efsaneye konu olmuş kutsal bir agaçtır. Dünya üzerinde yetişen ve yetişmekte olan bütün ağaçların ilki olduğu söylenmektedir. Zeytin ağacına ilişkin en eski bulgu Ege Denizi'ndeki Santorini Adası'nda yapılan arkeolojik çalışmalara dayanır. Bu durumda zeytin yetiştiriciliğinin tarihi de ilk insanlara dayanmaktadır. Zeytin, kutsal kitaplarda ve birçok efsanede yazılmıştır.

Cennette iki tane ağaç olduğuna inanılır. Bir tanesi incir ağacıdır gerçeği temsil eder, diğeri ise hayatı temsil eden zeytin ağacıdır. İslamiyette zeytin dünyanın ekseni, zeytin dalı ise Hz. Peygamber'in sembolü olarak kabul ediliyor. Kutsal, çünkü tanesinden elde edilen zeytinyağı, nur misali ışık kaynağını, Hristiyan inanışına göre tufandan sonra biten ilk ağaç, zeytin ağacıdır. Tanelerinden elde edilen kutsal yağ öyle değerli ki, Yahudi krallar gibi Hristiyan rahiplerin de onunla kutsandığı biliniyor. Efsanelere göre Roma imparatorluğu'nda zeytin hayatın anlamıdır.Akhisar ilçemizde 12 milyondan fazla zeytin ağacı bulunuyor.

Dünyada sofralık zeytin üretiminde ispanyadan sonra 2. ülke konumunda olan ülkemizde özellikle Akhisar ilçemizde 12 milyondan fazla zeytin ağacı bulunuyor. Bu bağlamda ülkemizde üretilen zeytin ve zeytinyağları arasında en kaliteli ürünler Akhisar bölgesinde üretilmektedir.

İnsanlığın binlerce yıllık sağlık ve lezzet olarak kaynağı olan zeytin ve zeytinyağını fabrika satış mağazalarımız ve online satış sitemizle kaliteli ürünü ekonomik fiyata müşterilerimize ulaştırıyoruz. Özellikle Akhisar zeytin borsasının #zeytinimakhisardan kampanyasıyla Türkiye'de ve Dünya çapında Akhisar zeytini ayrı bir marka olmaya başladı.


Ülkemizin en kaliteli zeytinlerin yetiştirildiği Akhisar yöresidir!

2001 yılında kurulan firmamız, yeşilsiyah zeytinleri markası adı altında ürünleri temin ettiği çiftçiler ve nihai tüketiciler arasında; nitelikli işlem yapan bir üretim tesisi, bir fabrika ve bir köprü konumundadır. Çiftçilerden el emeği göz nuru hasatlarını satın alırken piyasa koşullarında verilebilecek en yüksek ücreti veriyor ve tüketicelere satarken de minimum kar marjı ile çalışıyoruz. Çünkü; ülkemizin en kaliteli zeytinlerin yetiştirildiği Akhisar yöresi zeytinlerini yeşil siyah markasıyla tüm Türkiye'ye tanıtmak ve ulusal bir firma olmak öncelikli hedefimizdir.

Zeytin, hava kirliliğinden de koruyor!

Zeytin o kadar marifetli bir meyve ki, bize aynı zamanda şifa kaynağı da oluyor. En baş sırada kalp ve damar sağlığını olumlu yönde etkilemesiyle bilinir. Hayvansal yağlar yerine zeytinyağı gibi doymamış yağları tüketmek kalp hastalıkları olanların yanı sıra normal bireylerin de daha sağlıklı olmasına katkı sağlar. Aynı zamanda kanser önleyicidir, günümüzde kanser vakalarının artmasının başlıca sebebi beslenme alışkanlıklarımızdır. Zeytin bu konuda bize önemli bir alternatif çözüm olabilir.

Ürünlerimiz Akhisar'ın en kaliteli zeytin üreten köylerinden temin edilmektedir.

Zeytinlerimizin tamamı az tuzlu fermente edilerek üretilir.

Siz değerli müşterilerimizin sağlıklı ve damak zevkine hitap edebilmek için, ürünlerimizi hijyenik ortamda yeni sistem makinelerde işleyip üretmekteyiz.

Her zaman yeni ürünler ve yeni kampanyalar için, bizi takip edin.

facebook.com/yesilsiyahzeytin

instagram.com/yesilsiyahzeytin

0530 890 4780

info@yesilsiyahmarket.com
Show More

Zeytin Yöresi Zeytin ve Zeytinyağı Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Advertisement
Similar to Zeytin Yöresi Zeytin ve Zeytinyağı
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App