We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Vulkanist icon

Vulkanist

1.0 for Android

The description of Vulkanist

Vulkanist je projekt, ktorý vznikol zo záujmu používať mobilnú technológiu (tablety a smartfóny) aktívnejším a kreatívnejším spôsobom. Zamýšľali sme sa tiež nad možnosťami, ako uľahčiť ľuďom prvý kontakt s meditovaním a bdelou pozornosťou.
Začiatky totiž prinášajú mnoho výziev – pre väčšinu ľudí je náročné vydržať zrazu v nečinnosti, zvládať prvé stretnutia s vlastným tichom a ustrážiť si spočiatku neodbytné myšlienky.

Z vlastnej skúsenosti vieme, že meditácia je prostriedok, ktorým môžme rozvíjať schopnosti ako trpezlivosť, bdelá pozornosť a prežívanie prítomného okamžiku. Zároveň však tieto schopnosti pri samotnom meditovaní už zvládať potrebujeme, inak sa prvé meditácie stávajú pre mnohých a mnohé príliš náročnými.
Rozhodli sme sa preto vytvoriť hry, ktoré by nám príjemným spôsobom umožnili trénovať tieto schopnosti aj mimo meditácie.

Akým spôsobom sme hry tvorili?
Pri meditovaní sa učí človek zvládať rôzne situácie - ukľudniť nepokojnú myseľ, usporiadať tok vlastných myšlienok, či prijímať všetky objavujúce sa emócie a nenechať sa nimi zároveň strhnúť. My sme niektoré z týchto situácií symbolicky znázornili prostredníctvom hry. Môžme tak zlepšovať napr. našu trpezlivosť hravou a príjemnou formou a tréningy si zároveň naplánovať tak, ako nám to vyhovuje.

Prvá časť sa nazýva Ospalé svetlušky a je dostupná už v tomto momente. Hudbu k projektu zložil Stroon.
Zvyšné dve hry momentálne pripravujeme a pracujeme na nich.

Ospalé svetlušky

Hra je tréningom bdelej pozornosti a trpezlivosti. Našou úlohou je vnímať ukľudňujúce prostredie a zároveň ostať pozorný. Ospalé svetlušky majú celkom 60 levelov, pričom prvý level trvá len niekoľko minút. Každá hra je o minútu dlhšia, než tá predchádzajúca. Ak by sme sa napr. rozhodli hrať Ospalé svetlušky každý deň, behom dvoch mesiacov sa dostaneme k poslednému levelu, kde udržujeme bdelú pozornosť až 61 minút.


V hre máte dve úlohy:


1. Bdenie nad svetluškami

Dívame sa na kamenné jazierko, nad ktorým lietajú svetlušky. Tie začnú byť po chvíli unavené a postupne zaspávajú. Deje sa tak, keď výrazne stmavnú. Aby sme ich prebrali, dotkneme sa ich. Keď sa zaspávajúca svetluška dostane až k vode v kamennom jazierku, hra končí.
Našou úlohou je dohliadnuť, aby ostali počas hry bdelé - rovnako ako aj my.


2. Spozorovanie zvláštnych objektov

Celkovo je v hre 5 špeciálnych okolností:
objavenie motýľa
dúha
prelet kométy
oblak
vynorenie veľryby
Na úvodnej obrazovke vždy pred začiatkom hry uvidíte, ktoré z nich sa počas hrania objavia. Vašou úlohou je všimnúť si a dotknúť sa každého z nich. Hru môžte kedykoľvek zastaviť stlačením kamenného tlačidla v pravom dolnom rohu obrazovky. Tu si zároveň ľahko skontrolujete, ktoré objekty ste už našli a na ktoré ešte len čakáte.
Ak sa nestihnete objektu dotknúť prvý krát, keď sa na obrazovke objaví, nič sa nedeje. Objekt sa objaví opakovane a tak veľa krát, kým sa ho nedotknete. Váš tréning sa tým pádom predlžuje a hra končí až v momente, keď nájdete všetky zadané objekty.
Show More

Vulkanist Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Advertisement
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Games In Last 24 Hours
Download
APKPure App