Une Dhe Natyra icon

Une Dhe Natyra APK

6 votes, 5.0/5

The description of Une Dhe Natyra

Te jesh e bukur dhe njekohesisht e shendetshme, mbetet nje sfide e diteve tona. Disa mendojne se mjafton nje pamje e jashtme e kendshme, apo nje ‘maskim’ me make-up, per te fshehur cdo gjurme te problemit baze. Shume prej nesh e kane harruar lekuren ne teresi, si nje organ kompleks, si barrjera e pare mbrojtese e organizmit me ambientin rrethues.

Lekura, organi me i madh i trupit tend, perfaqeson dhe pasqyren e gjendjes se brendshme shendetesore , shpirterore dhe mendore. Ne te mund te lexosh shenjat e menyres se te ushqyerit, gjendjes emocionale, apo te nivelit te perkujdesjes qe ti ke krijuar ndaj vetes.Ne te mund te lexosh historine tende te se shkuares, gjurmet e saj te gezimit apo merzise, si dhe te tashmen, si nje stratege e mire korrigjuese.

Padyshim qe ti zoteron cilesi te tjera te mrekullueshme, por lekura eshte “veshja” e pare qe te tjeret shohin tek ty dhe qe ti sheh tek vetja perpara pasqyes, e si per cudi, ne priremi te shohim problemin te parin.

Nuk e di nese e ke kuptuar qe je Unike, qe sistemi yt gjenetik nuk i ngjason askujt tjeter ne toke, as mund te kopjohet as mund te gjendet tek askush tjeter mbi kete planet, qe askush tjeter nuk po perjeton ndjesite qe ti po perjeton tani, per arsyen e thjeshte sepse je nje kopje e vetme e vetes tende!

Natyra te ka falur mrekulli te saj sheruese, mijera blete punojne per ty ne mbreterine e tyre misterioze, mijera rrenje pemesh thithin nga thesaret e tokes lende ushqyese magjike, mijera lule hapen dhe mbyllen cdo dite duke pritur te te sherbejne, per tu bere pjese e pasqyres tende.

Ka qene perhere detyre e jotja te kujdesesh per te, por edhe nese e kishe harruar e rrembyer ne menyre te perseritur nga ritmi i shpejte i diteve, qe shpesh te duken si kopje te njera tjetres, ky eshte momenti per tu zgjuar.

Nje lekure e bukur dhe rrezatuese krijon rreth teje nje aure vetebesimi, kapet per dore me dashurine ndaj vetes, te ben te ecesh me shpatullat drejt.

Regjimi yt i perkujdesjes mund te jete personal, kremi yt mund te kombinohet ne menyra te shumellojshme, madje edhe serumi i fytyres mund te mbaje emrin tend...sepse ti je Unike!

Me dashuri,
Une dhe Natyra!

Show More
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App