We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Turgut Özal Üniversitesi icon

Turgut Özal Üniversitesi

1.0.12 for Android

The description of Turgut Özal Üniversitesi

Üniversitemiz, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı’nın yeni Turgut Özallar yetiştirmek amacıyla başlattığı girişimlerin sonucunda 2009 yılında kuruldu.

Üniversitemizin temelleri, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde sosyal, siyasal ve ekonomik değişim ve dönüşümün büyük mimarı Turgut Özal’ın bıraktığı mirasın gereklerini yerine getirme arzusu, sorumluluğu ve bilinciyle atıldı.
Turgut Özal adı ülkemizde yeniliğin, girişimciliğin ve özgürlüğün hemen yanına yazılır. Üniversitemizi kurarken biz de bu üç temel ilkeyi esas aldık.

Merhum Cumhurbaşkanımız Özal’ın, ‘21. asır Türk asrı olacaktır’ sözünden hareketle Türkiye’ye, evrensel ilkeleri özümsemiş, çağdaş, nitelikli, seçkin bir dünya üniversitesi kazandırma düşüncesini ilke edindik.

Bu ilkeler neticesinde Turgut Özal Üniversitesi olarak ülkemizin geleceği için iktisadi ve idari bilimler, hukuk, mühendislik, güzel sanatlar, tasarım ve mimarlık, tıp ve sağlık bilimleri alanlarında uluslararası standartlara sahip donanımda ve nitelikte insanlar yetiştiriyoruz.

Özgürlüğü ve farklı hayatlara hoşgörülü yaklaşımı bir üniversitenin olmazsa olmazı olarak değerlendiren akademik kadrosu ve ortamıyla Üniversitemiz, alanında yetkin fertlerin yanında ilkeli, evrensel insani normlarla donanmış, özgürlükçü, çoğunlukçu ve demokrat düşünceye sahip, değişimin öncüsü, uluslararası alanda iddialı, seçkin, lider bireylerin yetişmesini hedefliyor.

Show More

Turgut Özal Üniversitesi Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Advertisement
Similar to Turgut Özal Üniversitesi
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App