We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
AD
Tombala icon

Tombala

1.2 for Android

The description of Tombala

Oyun Kuralları
Makine içine 1'den 90'a kadar yazılı sayıların olduğu toplar konur. Ayrıca bu sayıların yazılı olduğu 135 karttan dilediğiniz kart ya da kartları alırsınız. Bu kartlardaki sayılar 3 satırdan oluşur ve her satırda 5 sayı bulunmaktadır.

Oyun makinenin start vermesi ile başlar ve toplar döner. Topların dönme işleminden sonra rasgele bir biçimde toplar makinenin içinden çıkarılarak bütün oyunculara gösterilir ve numaraların yazılı olduğu tabla üzerine yerleştirilir.

Alınan kartlardan herhangi birinde herhangi bir satırın tamamını ilk tamamlayan kişi ya da kişiler 1. çinkoyu yapmış olur ve 1. çinkoyu yapan kişiler gerekli ödülü bölüşürler. Aynı şekilde herhangi alınan kartlardan herhangi birinde herhangi iki satırın tamamını ilk tamamlayan kişi ya da kişiler 2. çinkoyu yapmış olur ve 2. çinkoyu yapan kişiler gerekli ödülü bölüşürler. Tüm sayıları tamamlayan ilk kart ile tombala yapmış olur ve tombalayı ilk yapan kişi ya da kişiler tombala ödülünü bölüşür.

Tombala Nedir?
Tombala, torbadan numaralı taşlar çekilerek üzerinde numara yazılı kâğıtlarla oynanan bir şans oyunudur. Ayrıca bu kartta bütün numaraların doldurulmasıyla kazanılan en büyük ödüle ya da bütün numaraların kapatılmasına da "tombala" denir. Kelime, Italyanca kökenli olan "tombola"dan dilimize geçmiştir.

Oyun İtalya'nın güneyindeki çoğu şehirde eldeki kazancı yükselterek hayır yapmak ya da gelir elde etme amaçlı olarak çıkmıştır.

Tombala; piknikler, karnavallar, fuarlar, otomobil gösterileri ve buna benzeyen etkinliklerde de oynanmaktadır. Çoğu insanın çeşitli ödüller için şansını denemesini sağlar. Ayrıca her yerde satılan veya evde yapılabilen bir oyun olma ayrıcalığından dolayı diğer pahalı şans oyunlara karşı tercih edilebilmektedir. Kurallarının kolaylığı sayesinden kolay anlaşılır olan bir şans oyunudur.

Tulum Nedir?
Oyun içinde 1. 2. Çinkonun ve tombala'nın tümü ortaksiz tek kart üzerinde bilinirse "TULUM" denilen durum gerçekleşir.

Oyun içinde 1.Çinko ortaklı veya 2.Çinko ortaklı veya Tombala ortaklı ise "TULUM" ikramiyesi verilmemektedir.

Kartın sahibi her kim ise odalara göre değişkenlik gösteren "TULUM" ikramiyesi kazanır.

Sistem Nasıl Çalışır?
Sistemimiz otomatik olup fakat toplar her seferinde Sistem tarafından karıştırılarak çıkar ve her top çıktığında sistem kalan tüm topları kendi içinde tekrar karıştırır ve kartlara yeni bir sayı gönderir. Bu sürekli devam eder , sistemin çalışanları ve sistem mühendisleri dahil hangi topun çıkacağını yada hangi kartın çıkacağını önceden kesinlikle bilemezler.

NOT : Sistemimizi sizlerde kontrol edebilirsiniz. Oyun geçmişinde bütün seanslar gösterilmiştir.
Show More

Tombala 1.2 Update

2018-12-12
Uygulama içi satın alma seçeneği ile hesabınıza kredi ekleyebilirsiniz.

Tombala Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Previous versions
 • V1.2 3.6 MB APK

  Tombala

  2018-12-12

  Tombala 1.2 (3)

  Update on: 2018-12-12

  Requires Android: Android 4.4+ (Kitkat, API 19)

  Signature: 3372f131bc1e126eaa7b6ccb70f79aaa496c158a Tombala 1.2(3) safe verified

  Screen DPI: 120-640dpi

  Architecture: universal

  File SHA1: 9f31896d986320a77b3dd4d0f5f33419507ae112

  File Size: 3.6 MB

  What's new:

  Download

Similar to Tombala
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Games In Last 24 Hours
Download
APKPure App