Türk Kızılayı icon

Türk Kızılayı APK

The description of Türk Kızılayı

TÜRK KIZILAYI MOBİL UYGULAMASI

Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türk Kızılayı şimdi Android markette yer alan uygulaması ile size çok daha yakın!

Tarih 11 Haziran 1868...Bir grup idealist Osmanlı hekimi bir araya gelerek bir dernek kurar… Önce Hilal-i Ahmer Cemiyeti daha sonra ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle “Kızılay” adını alacak olan ülkemizin bu en köklü sivil toplum kuruluşu, o günden bugüne tüm doğal afetlerde halkımızın yanında oluyor, afetzedelerin yaralarını sarıyor…

Tam gönüllülük anlayışı ile insani yardım yapan Türk Kızılayı dünyanın neresinde bir insan acısı varsa onu dindirmek için çaba gösteriyor…

Uluslararası Kızılay – Kızılhaç Hareketi’nin bir parçası olarak, insan onurunun korunması doğrultusunda din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın insancıl çalışmalar yürütüyor…

Ülkemiz genelindeki 700’e yakın şubesi, yüz binlerce üyesi ve gönüllüsü olan Türk Kızılayı Afete Hazırlık ve Müdahale, Kan Hizmetleri, Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Gönüllülük Çalışmaları, Eğitim Hizmetleri, Sağlık gibi alanlarda faaliyet gösteriyor…

8 Bölge Afet Yönetim ve Lojistik Merkezi, 25 Yerel Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi ile sürekli gelişme içinde olan Türk Kızılayı, tüm Türkiye’de yıl boyunca sosyal yardımlar dağıtıyor, 13 aşevi ile yılın 365 günü ihtiyaç sahiplerine sıcak aş sağlıyor ve huzurevleri ile yaşlılarımıza bakıyor.

17 bölge, 65 kan bağış merkezi ile ülkemizin kan ihtiyacının temin edilmesi için çalışan Türk Kızılayı Kan Hizmetleri ayrıca 2014 yılında başlanan kök hücre bağışı konusunda da çalışmalarına son hızla devam ediyor.

Türk Kızılayı gençlik kampları ve öğrenci yurtları ile ülkemizin geleceği olan gençlerimize ve öğrencilerimize destek oluyor. İlk yardım eğitim merkezleri ile Türkiye’nin en yaygın ilk yardım eğitimi ağına sahip Türk Kızılayı, sağlık ve afete hazırlık eğitimleri ile de halkımızı konularında uzman eğitimcileri ile bilinçlendiriyor..


Türk Kızılayı Mobil Uygulaması neler var?

KAN BAĞIŞI
Kan bağışı bilgileriniz, kan bağışı noktaları ve kan, aferez ve kök hücre bağışları hakkında detaylı bilgiler..

İLK YARDIM
Temel İlk Yardım Uygulamaları ve İlk yardıma ilişkin sorularınıza cevaplar..

SAĞLIK
Kalori hesaplamaları, Vücut Kitle İndexi hesaplamaları..

AFET
Afet olduğunda ilk 72 saatte neler yapılmalı, afet haberleri..

BAĞIŞ
Yurtiçi ve Yurtdışı bağışlarınızı, SMS Bağışlarınızı, Nakdi Bağışlarınızı, Kurban ve Adak vekaleti vermeyi, Acil Afet Çadırı, Gıda Kolisi, Sevgi Bohçası, Tekerlekli Sandalye, Kızılay Kart, Aşevlerine Nakdi Yardım ve Özel Eğitim Sınıfları Şartlı bağışlarınızı uygulamanın bu bölümünden yapabileceksiniz.
Ayrıca yaptığınız bağışların takibini de bölümden ulaşabilirsiniz..

HABERLER
Türk Kızılayı’nın faaliyetlerini bu bölümdeki güncel haberlerden takip edebilirsiniz.

İYİLİK KULÜBÜ
İyiliklerin puanlara dönüşeceği iyilik kulübü üzerine çalışmalarımız devam ediyor..

ÇOCUK
Türk Kızılayı’nın çocuklar için de sürprizleri olacak, uygulamayı takip etmeyi unutmayın!

SSS
Türk Kızılayı hakkında en çok sorulan soruları derledik, siz de Türk Kızılayı hakkında bilmek istediklerinizi bu bölümde bulabilirsiniz.
Show More
Advertisement
Türk Kızılayı APK Version History
Request Türk Kızılayı UpdateRequest Update
Türk Kızılayı 1.1 for Android 3.0+ APK Download

Version: 1.1 (1) for Android 3.0+ (Honeycomb, API 11)

Update on: 2015-11-04

Signature: 8839ecf877ffe1bcfdbb7e93e3c7bdd63ee22e87 Türk Kızılayı 1.1(1) apk safe verified

APK File SHA1: 0d13300e2d049a96ac592bc277d3a5545b924611

Download APK(10.9 MB)

Comment Loading...
Ooops! No such content!
Türk Kızılayı Tags
Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App