Türkçe Kuran icon

Türkçe Kuran APK

  • Author:

    Cactus Mobile

  • Latest Version:

    1.0

  • Publish Date:

    2015-06-09

The description of Türkçe Kuran

Türkçe Kuran
Her zaman Kur'an okumak: o ceplerinde olduğu

Türkçe konuşan Müslümanlar için Arapça kim anlamıyorum

Türkçe kendi çeviri ile Arapça Kur'an-ı Kerim
Bu uygulama internet gerekmez
Kurulduktan sonra, Kur'an her zaman ulaşılabilir
Ekran oyun süresi kalır
Içindekiler sûrelerin tarafından dağıtılan
Geçen sefer okuma durduğu herhangi bir surenin ayet okuyabilir

Kur’ân (Arapça: القرآن / el-kur'ân‎), İslâm dininin ana kitabıdır. İslam hukukunun (şeriat) oluşturulmasında hadis ile birlikte yorumlanır ve müslümanlar ibadetlerinde ondan çeşitli bölümleri okurlar.

Müslümanlara göre, Kur'an âyetleri Allah tarafından Cebrail adındaki melek aracılığıyla İslam peygamberi Muhammed'e vahiyler halinde indirilen bir kutsal kitaptır.

Müslümanlar, Kur’ân, İncil, Tevrat ve Zebur'u Allah tarafından insanlara gönderilen kutsal kitaplar olarak tanımlarlar. [8][9][10]Bu sebeple Kur'ân'da diğer kitaplardaki bazı anlatımların benzerlerinin olması doğal karşılanır.[11] Ayrıca, diğer üç metinin sonradan tahrif edildiği, ancak yeryüzüne indirilmiş son kutsal kitap olan Kur’ân'ın Kıyamet'e kadar Allah tarafından korunacağına inanılır.. İslam inancında, Kur’ân, Muhammed'in en önemli mucizesi}[kaynak belirtilmeli] ve onun gerçek bir peygamber olduğunun kanıtı olarak görülür[kaynak belirtilmeli]. Ayrıca, ilk insan ve peygamber olan Adem'den itibaren gönderilen ilâhî mesajların tamamlayıcısı kabul edilir.

Show More
Advertisement
Comment Loading...
Be the first to comment.
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App