We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Spacerem po Radzyniu Podlaskim icon

Spacerem po Radzyniu Podlaskim

1.0.0 for Android

The description of Spacerem po Radzyniu Podlaskim

Audiowycieczka umożliwia poznanie jednego z najciekawszych miast południowego Podlasia. To zarówno spacer przez historię, jak i spotkanie z niezwykłymi zabytkami.

Z przewodnikiem witamy się na dziedzińcu wspaniałego XVIII-wiecznego pałacu, który powszechnie uznawany jest za europejską perłę architektury rokokowej.

Podziwiamy reprezentacyjną fasadę głównego korpusu pałacu oraz wolno stojący budynek również rokokowej oranżerii; później idziemy parkowymi alejami w cieniu pomnikowych drzew.

Po opuszczeniu terenu pałacu wkraczamy do miasta.

Wkrótce zatrzymujemy się przed pomnikiem Karola Lipińskiego, jednego z najwybitniejszych skrzypków w XIX-wiecznej Europie.

Dalej spacerujemy spokojnymi uliczkami miasta, poznając jego prawie 700-letnie dzieje. W opowieści przewodnika przewijają się znane z historii Polski wydarzenia i nazwiska.

Wspólne zwiedzanie kończy się przed kolejnym bardzo cennym zabytkiem – kościołem pod wezwaniem Trójcy Świętej. Wzniesiono go w stylu tak zwanego renesansu lubelskiego. Wnętrze skrywa zabytki renesansowe, barokowe i późniejsze.
Show More

Spacerem po Radzyniu Podlaskim Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Advertisement
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App