Różaniec Święty icon

Różaniec Święty APK

18 votes, 4.6/5

The description of Różaniec Święty

Różaniec Święty to katolicka aplikacja zawierająca rozważania różańcowe tajemnic radosnych, bolesnych i chwalebnych. Znajdziemy w niej m.in. obietnice Matki Bożej, sposób odmawiania Różańca oraz dodatkowe modlitwy, w tym również te związane z Nowenną Pompejańską oraz wyjęte ze wspaniałej książki św. Alfonsa Liguoriego pt. Uwielbienia Maryi. Unikalną funkcją programu jest wbudowany odtwarzacz modlitw łacińskich, dzięki czemu z łatwością nauczymy się odmawiać dziesiątkę różańca w tym pięknym języku. Jest to samodzielna aplikacja, choć powstała w ramach uzupełnienia aplikacji Tajemnica Szczęścia i można się między nimi przełączać. Jest prosta, przejrzysta, przystępna i rozwojowa; nie wymaga żadnych uprawnień i nie ma jakichkolwiek reklam.

1. Co to jest modlitwa Różaniec Święty?

Różaniec Święty to modlitwa, w której rozważamy Życie Matki Bożej, Najświętszej, Niepokalanej Dziewicy Maryi. Do Różańca przywiązanych jest wiele obietnic i odpustów. Modlitwa ta składa się z 3 głównych części, tajemnic: radosnych, bolesnych i chwalebnych, odnoszących do kolejnych Osób Trójcy Przenajświętszej. W wersji najbardziej podstawowej, każda część składa się z przygotowania: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 razy Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu; po których rozważamy poszczególne tajemnice Życia Maryi i Jej Syna, Jezusa Chrystusa, Zbawiciela ludzkości, odmawiając 5 razy modlitwy: 1 raz Ojcze nasz, 10 razy Zdrowaś Maryjo oraz 1 raz Chwała Ojcu. Natomiast na koniec zwykle odmawiamy Pod Twoją obronę.

2. Co to jest aplikacja Różaniec Święty?

Aplikacja Różaniec Święty to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która zawiera rozważania zaczerpnięte z książek, modlitewników i kart różańcowych. Obecnie dostępnych jest 10 rozważań całego Różańca Świętego. Aplikację skonstruowano na bazie motywu graficznego Holo (Android 4) oraz szuflady nawigacyjnej, czyli menu wysuwanego np. gestem przeciągnięcia z lewej krawędzi ekranu urządzenia. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny, nie wymaga żadnej nauki. Cały czas jest wzbogacany jest o kolejne rozważania i modlitwy.

3. Jakie są cechy aplikacji?

SPECJALNA SYMBOLIKA - niebieski kolor tła to nawiązanie do Najświętszej Maryi Panny, jest to tradycyjny kolor maryjny.

ŁATWA NAWIGACJA - wszystkie rozważania oraz dodatkowe teksty dostępne są przez zwykłe wysunięcie szuflady nawigacyjnej z lewej strony ekranu.

KOMPLETNA PROSTOTA - do dyspozycji mamy tylko i wyłącznie teksty: rozważań, modlitw itp.

WYKAZ ŹRÓDEŁ - rozważania zawierają dokładne dane bibliograficzne.

ODTWARZACZ MODLITW - bez połączenia z internetem można się nauczyć najważniejszych katolickich modlitw w języku łacińskim; nagrania pochodzą z serwisu Boston-Catholic-Journal.com i wykorzystano je za zgodą twórców.

WARTOŚCI DODANE - uwspółcześnione specjalnie na potrzeby aplikacji przepiękne modlitwy św. Alfonsa bazujące na polskim przekładzie Uwielbień Maryi z XIX wieku, a także inne teksty, które mogą wpłynąć na ożywienie naszego ducha.

SYSTEMATYCZNE AKTUALIZACJE - praca jest cały czas w toku, więc można się spodziewać dodatkowych tekstów oraz ulepszeń.

MAŁY ROZMIAR - aplikacja waży tylko 800 kB.

ZERO UPRAWNIEŃ - nie potrzebuje ona jakichkolwiek uprawnień.

ZERO REKLAM - w trakcie modlitwy nigdy nic nie przeszkadza i przyszłe wersje nigdy nie będą zawierały jakichkolwiek reklam.

4. Dodatkowe informacje

2 listopada 2014 roku - premiera wersji 1.0 w Google Play.

1 sierpnia 2015 roku - premiera wersji 2.0 w Google Play.

Aplikacja jest poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi, a jej Patronem jest św. Alfons.

Różaniec Święty jest dla Maryi, Tajemnica Szczęścia dla Jezusa.

Show More
Similar Or Related
More From Developer
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App