We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Praha brutálně krásná icon

Praha brutálně krásná

1.1.1 for Android

The description of Praha brutálně krásná App

Jak to začalo

Když v lednu 2014 začne nenávratně mizet z pražského horizontu hotel se symbolickým názvem Praha, už dávno si odborná i laická veřejnost uvědomuje, že jde o precedentní situaci. Zbourání hotelu vystavěného původně pro komunistické pohlaváry a zahraniční vládní delegace naplno odstartuje zájem o tento typ staveb, a to zdaleka nejen v Praze. Veřejnost si možná poprvé od pádu komunismu začne uvědomovat architektonickou, uměleckou i historickou hodnotu těchto budov.

Co je náš cíl?

Vzdělávací platforma Scholastika se rozhodla, že je důležité na tuto architekturu začít upozorňovat a v roce 2015 odstartovala sérii prohlídek a přednášek s významnými teoretiky, umělci a architekty, kteří představili jedinečnost a mnohdy skrytou krásu těchto staveb. Postupně některé z těchto budov začaly nenávratně mizet a bylo nutné uvažovat o způsobu, jak pro veřejnost zachovat tuto důležitou součást naší historie.

Detaily
Publikace Praha brutální představuje mimořádné stavby z let 1969 - 1989 spolu s významnými osobnostmi spojenými s architekturou, mezi něž patří Michaela Janečková, Pavel Karous, Petr Klíma, Rostislav Koryčánek, Petr Kučera, Adam Štěch a Vladimir 518. Editorem knihy je Ondřej Horák. Vladimir 518 v knize představí například nepřehlédnutelný objekt Nové scény Národního divadla, sochař Pavel Karous zase umělecká díla ve veřejném prostoru z doby normalizace. Petr Klíma přiblíží architektonickou hodnotu obchodních domů Kotva a Máj. Stavby zachycují fotografové Tomáš Souček, Petr Polák, Filip Šlapal a umělecké duo BoysPlayNice, kteří se ve své práci dlouhodobě věnují současné architektuře. Grafické studio OKOLO, které má za sebou řadu významných publikací realizovaných u nás i v zahraničí, dodá knize její finální vizuální podobu. Stejně jako pro kvalitní texty jsou důležití kvalitní autoři, pro kvalitní fotografie je zase zapotřebí kvalitní papír. Crowdfundingová kampaň by měla přispět nejen na podpoření vzniku textů, fotografií a grafického zpracování, ale největší část vybrané sumy se investuje do nákladné tiskové výroby.


Kdo jsme?

Jsme tým autorů a fotografů se zájmem o architekturu z let 1969 - 1989.
Show More

Praha brutálně krásná App 1.1.1 Update

2019-09-23
Fixes and performance improvements

Praha brutálně krásná Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional App Information

Previous versions
 • V1.1.1 4.3 MB XAPK APKs

  Praha brutálně krásná

  2019-09-23

  Praha brutálně krásná 1.1.1 (3)

  Update on: 2019-09-23

  App uploaded by: Gabryel Suarez

  Requires Android: Android 5.0+ (Lollipop, API 21)

  Signature: 7f1a2b2c66cfba6b7224f56232c1debc1f41c64a Praha brutálně krásná 1.1.1(3) safe verified

  Screen DPI: 160-640dpi

  Architecture: universal

  Base APK: cz.visualio.placesapp.apk

  Split APKs: config.xxhdpi

  File SHA1: 14a7864dc72366b960556abc9753b56985f20ffc

  File Size: 4.3 MB

  What's new:

  Download

Similar to Praha brutálně krásná
More Apps from Visualio s.r.o.
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App