Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü icon

Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü APK

The description of Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü

Öncelikle namaz kılmayı öğrenmek için bir strateji belirlemek gerekiyor. Çünkü kişi, namaz kılmayı öğrenirken bir çok zorlukla karşı karşıya kalıyor. Hangi bilgiyi önce öğrenecek? Hangisini sonra öğrenecek?

Öğrenilen şeyler kısa süre sonra unutulacak ve tekrarı olmayan bilgiler nasıl zihinde kalacak? En önemlisi de bilgi her alanda karşımıza çıkmasına karşın, o bilgiden faydalanarak bir eylem oluşturmanın zorluğudur. Bu zorlukların üstesinden gelmek için bizim elimizde olan şey: iyi bir yöntemle ve sizin gayretinizdir. Bu ikisi birlikte olursa Allah'ın izniyle başarılı olursunuz.

Öğrenilecek şeyler bir sıraya konur ve aşama aşama öğrenilirse daha verimli bir öğrenme gerçekleşecektir.

1. Boy Abdesti Almayı Öğrenin: Boy abdesti ya da guslü açıklarken bir benzetmeden yararlanabiliriz. İnsanın sokakta dolaşırken bir elbiseye ihtiyacı vardır. O elbise olmadan sokakta dolaşması ahlaki olarak mümkün değildir. İnsan yerken, içerken, çalışırken hasılı her yaşam faaliyetini yaparken elbisesiz düşünülemez. Soğuktan koruyan, güzel gösteren, ayıp yerleri örten hep elbisedir. Hayatımızın devam ettiği her ortamda kişinin elbisesiz olması mümkün değildir.

İşte bu noktadan hareketle "Gusül" manevi olarak günlük giydiğimiz elbise gibidir. O olmadan hayatımızda dini bir vecibeyi yerine getirmemiz söz konusu olamaz. Bu ameliye; mümkün olan dini ibadetleri yapabilmek için temel şarttır. Bundan sonra diğerleri gelir. Boy abdesti olmadan kişi dini ibadetlerini yerine getiremez. İslam'da boy Abdesti (Gusül) olmadan durabilme sınırı iki namaz vakti arasındaki zamandır. Daha fazla vakit geçerse kişi günaha girer. Müslümanın boy abdesti bozulduğunda, ilk fırsatta gusletmelidir.

Namaz kılmayı öğrenmek için öğrenilmesi gereken ilk şey boy abdestidir. Boy abdesti olmadan abdest alınamaz ve buna bağlı olarak ta namaz kılınamaz. Boy Abdestini (Gusül) Öğrenmek İstiyorum.

2. Abdest Almayı Öğrenin: Yukarıdaki örnekten devam edersek abdest; günlük giyilen elbiseden hariç önemli bir toplantı, parti, misafirlik gibi çok özel yerlere gidilirken giyilen özel elbisedir. Bu özel davetin sahibinin alemlerin rabbi olan Allah (c.c.) olduğunu hatırlanırsa elbisenin önemi daha iyi anlaşılır.

Gusülden sonra namaz kılabilmek için gerekli olan şey abdesttir. Abdest olmadan namaz kılınamaz. Çünkü abdest namazın dışında ki şartlardan hadesten taharet (görülmeyen pisliklerden temizlenme) kapsamına girmektedir. Namazdan önce gusletmek ve abdest almak farzdır. Abdest Almayı Öğrenmek İstiyorum.

3. Namaz Dua ve Surelerini Ezberleyin: Bu aşamada Namaz Sureleri (http://www.namazzamani.net/turkce/nam...) ve Namaz Duaları (http://www.namazzamani.net/turkce/nam...) ezberlenmesi gerekir. Mümkünse bunları Kur'an-ı Kerim'den ezberlenmelidir. Çünkü Kur'an alfabesindeki bazı harfler Türk alfabesinde yoktur. Hatta Latin harflerinde de bu harflerin karşılığı yoktur. Bu yüzden Latin harflerinden ezberlense bile; Kur'an Harflerini bilen birinin rehberliğinde pratik yapılmalı ve olası yanlışlar düzeltilmelidir.

Namaz kılmanıza yetecek derecede sure ve duaların sayısını belirleyin ve onları teker teker ezberleyin.

4. Namaz Hareketlerini Kavrayın: Namaz kılabilmek için, namaz hareketlerinin inceliklerini, nasıl yapıldıklarını bilmemiz gerekir.
Sabah Namazının İki Rekat Sünneti
Sabah Namazının İki Rekat Farzı

Öğle Namazının Dört Rekat Sünneti
Öğle Namazının Dört Rekat Farzı
Öğle Namazının İki Rekat Son Sünneti

İkindi Namazının Dört Rekat Sünneti
ikindi Namazının Dört Rekat Farzı

Akşam Namazının Üç Rekat Farzı
Akşam Namazının İki Rekat Sünneti

Yatsı Namazının Dört Rekat Sünneti
Yatsı Namazının Dört Rekat Farzı
Yatsı Namazının İki Rekat Son Sünneti

Vitir Namazının Kılınışı

Cuma Namazının Dört Rekat Sünneti
Cuma Namazının İki Rekat Farzı
Cuma Namazının Dört Rekat Son Sünneti
Son Öğle (Zühri Ahir) Namazı
Cuma Namazının İki Rekat Vaktin Son Sünneti

Namaz hareketlerini kavramak istiyorum
Namaz rekatları için pratik benzerlik tablosu
Namaz rekatları tablosu

Show More
Advertisement
Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü APK Version History
Request Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü UpdateRequest Update
Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü 2.0 for Android 2.3.2+ APK Download

Version: 2.0 (2) for Android 2.3.2+ (Gingerbread, API 9)

Update on: 2016-08-09

Signature: 71efd230aef44fdcd06a2b8aed3a46b6e6f18b27 Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü 2.0(2) apk safe verified

APK File SHA1: b9ef00bcfdef4f1a658ff17a5a74c245c9c91eb8

Download APK(4.5 MB)

Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü 1.0 for Android 2.3.2+ APK Download

Version: 1.0 (1) for Android 2.3.2+ (Gingerbread, API 9)

Update on: 2016-06-19

Signature: 71efd230aef44fdcd06a2b8aed3a46b6e6f18b27 Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü 1.0(1) apk safe verified

APK File SHA1: 665388f128e33d46ad339ced7bb4667c1ca9388c

Download APK(3.3 MB)

Comment Loading...
Ooops! No such content!
Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü Tags
Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Discover
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App