Moj Germanski Asistent icon

Moj Germanski Asistent

Germanski Razgovornik
1.5 for Android

The description of Moj Germanski Asistent

Овој Разговорник е создаден за да и се олесни комуникацијата на сите луѓе кои патуваа во Германија или во некоја друга земја од Германското говорно подрачје. Исто така оваа апликација е соодветна за луѓето кои почнуваа да го изучуваат Германскиот јазик.
Мој Германски Асистент содржи повеќе од 3000 фрази и термини кои се класифицирани во 12 главни категории, кои содржат повеќе подкатегории се со цел олеснување на навигацијата во апликацијата.
Главни категории и дел од подкатегориите:
• Конверзација (Поздрави, Запознавање, Прашања,...)
• Корисни алатки (Време, Денови, Месеци...)
• Гости (Покана, Посета, Семејство...)
• Патување (Со автомобил, Со воз, Со авион...)
• Хотел (резервација, Рецепција, Сместување...)
• Ресторант (На маса, Мани, Јадење...)
• Услуги (Банка, Пошта, Телефон)
• Продавници (Супермаркет, Аптека, Дрогерија...)
• Здравје (На лекар, Кај стоматолог, Кај очен лекар...)
• Култура (Театар, Музика, Кино...)
• Активности (Фудбал, Тенис, Пливање...)
• Работа (Барање работа)

Карактеристики за апликацијата:
• 100% Бесплатна
• Не е потребна интернет конекција – користете ја било кога и било каде
• Кликнете на саканата фраза или термин на Македонски јазик за да го добиете преводот на Германски јазик кој имате можност истовремено да ја/го слушате на Германски јазик за да го слушнете точниот изговор
• Пребарување на фраза или термин – едноставно кликнете на иконата “лупата” и ќе добиете можност за пребарување

Доколку имате било какви забелешки за тоа како да ја подобриме апликацијата, ќе ви бидеме однапред благодарни, доколку ни ги испратите вашите забелешки на: info@zgdevelopment.com.
Show More
Advertisement
Previous versions
 • V1.5 33.3 MB APK

  Moj Germanski Asistent

  2018-09-19

  Moj Germanski Asistent 1.5 (6)

  Update on: 2018-09-19

  Requires Android: Android 4.0.3+ (Ice Cream Sandwich MR1, API 15)

  Signature: f6201a524b8d1040385ad800faf2568b020c7bce Moj Germanski Asistent 1.5(6) safe verified

  File SHA1: b43780676835086438b77f9cc09af7c66babeb53

  File Size: 33.3 MB

  Download

 • V1.4 33.3 MB APK

  Moj Germanski Asistent

  2018-09-04

  Moj Germanski Asistent 1.4 (5)

  Update on: 2018-09-04

  Requires Android: Android 4.0.3+ (Ice Cream Sandwich MR1, API 15)

  Signature: f6201a524b8d1040385ad800faf2568b020c7bce Moj Germanski Asistent 1.4(5) safe verified

  File SHA1: 9eb97fdac5bc8c82dd0575cbdc07ac898a1e5349

  File Size: 33.3 MB

  Download

 • V1.3 33.3 MB APK

  Moj Germanski Asistent

  2018-08-22

  Moj Germanski Asistent 1.3 (4)

  Update on: 2018-08-22

  Requires Android: Android 4.0.3+ (Ice Cream Sandwich MR1, API 15)

  Signature: f6201a524b8d1040385ad800faf2568b020c7bce Moj Germanski Asistent 1.3(4) safe verified

  File SHA1: 233f2c327f374cca16e0aee349c08ef0bfa016fa

  File Size: 33.3 MB

  Download

 • V1.2 33.3 MB APK

  Moj Germanski Asistent

  2018-05-24

  Moj Germanski Asistent 1.2 (3)

  Update on: 2018-05-24

  Requires Android: Android 4.0.3+ (Ice Cream Sandwich MR1, API 15)

  Signature: f6201a524b8d1040385ad800faf2568b020c7bce Moj Germanski Asistent 1.2(3) safe verified

  File SHA1: f0ff2e024b737243ef0659d13ef2c2755835305b

  File Size: 33.3 MB

  Download

Similar to Moj Germanski Asistent
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Moj Germanski Asistent Tags
Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App