Mesnevi Dinle icon

Mesnevi Dinle APK

207 votes, 4.1/5

The description of Mesnevi Dinle

Sayın Metin Köse'nin eşsiz sesinden mesnevi-i şerifi dinleyebilirsiniz.

Uygulama, kitaplar ve kısımlara bölünmüştür. Böylece sıra ile ses dosyalarını indirebilirsiniz. Daha sonra internet olmadan da dinleyebilirsiniz.

Tüm ses dosyaları toplam 1,4gb. dır ve ortalama 100mb. lık kısımlara bölünmüştür.

İnternet'te veya sistemimizde zaman zaman kesilmeler meydana gelebilir. yüklemek istediğiniz kısımda hata olursa "yükleme geçmişini sil" i tıklayıp yeniden indirmeyi deneyebilirsiniz.

Önemli uyarı: tabletlerde herhangi bir sorun yoktur. Ancak telefondan dinlerken aynı anda bir telefon araması geldiğinde ses kesilmemektedir. Bu hatayı gidermeye çalışıyoruz ancak uygulama esnasında dikkat etmenizi tavsiye ederim. örneğin uçak modunda dinleyebilirsiniz.

ücretsiz olarak sunduğumuz bu uygulama hakkında yapıcı eleştirilerinize her zaman açık olduğumuzu bildirirken sayın Metin Köse Beyefendiye teşekkürü borç biliriz...

Mesnevi klasik doğu edebiyatında, bir şiir tarzının adıdır. Edebiyatta aynı vezinde ve her beyti kendi arasında ayrı ayrı kafiyeli nazım türüne Mesnevi adı verilmiştir. Uzun sürecek konular veya hikayeler şiir yoluyla anlatılmak istendiğinde, kafiye kolaylığı nedeniyle mesnevi türü tercih edilirdi.
Mesnevi her ne kadar klasik doğu şiirinin bir türü ise de, "Mesnevi" denildiği zaman akla "Mevlâna'nın Mesnevi'si" gelmektedir.
Mevlâna Mesnevi'yi Hüsameddin Çelebi'nin isteği üzerine yazmıştır. Kâtibi Hüsameddin Çelebi'nin söylediğine göre, Mevlâna, Mesnevi beyitlerini Meram'da gezerken, oturuken, yürürken, hatta semâ ederken söylermiş. Çelebi Hüsameddin de yazarmış.
Mesnevi'nin dili Farsça'dır. Halen Mevlâna Müzesi'nde teşhirde bulunan 1278 tarihli, elde bulunulan en eski Mesnevi nüshasına göre beyit sayısı 25618 dir.
Mesnevi'nin Vezni: Fâ i lâ tün - fâ i lâ tün - fâ i lün 'dür.
Mevlâna 6 ciltlik Mesnevi'sinde tasavvufi fikir ve düşüncelerini, birbirine ulanmış hikayeler halinde anlatmaktadır

Show More
Mesnevi Dinle APK Version History
Request Mesnevi Dinle UpdateRequest Update
Mesnevi Dinle 3.0 for Android 1.5+ APK Download

Version: 3.0 (3) for Android 1.5+ (Cupcake, API 3)

Update on: 2016-02-29

Signature: c6e0ec9b5b1d1de6c24a187fee7e8dc9845d43c3 Mesnevi Dinle 3.0(3) apk safe verified

APK File SHA1: 0c5704629b57a477f441ee3a87bbc1c0a5a66bbf

What's new: 1. kitap 5. kısım karşıdan yükleme sorunu düzeltildi.Bazı minör h More...

Download APK(2.8 MB)

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App