We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Macedonian Bible icon

Macedonian Bible

1.10 for Android

The description of Macedonian Bible

Библија со интегрирана база на податоци SQLite.

Можете да ги зачувате база на податоци за уред на корисникот со цел да се слободна дистрибуција на Библијата на другите еден удобен датотека база на податоци SQLite.

На убав карактеристики - едноставно и лесно да се движите.

Исто така имаат можност да се спаси во текстуална датотека, и книгата на глава.

Поглавје прескокнете напред и назад со вашиот прст.
Зголемување и намалување на големината на фонтот.

Мир со вас, браќа и сестри!
Show More

Macedonian Bible 1.10 Update

2016-01-30
1.10 исклучите проверка на правопис + обично излезете од апликацијата

верзија 1.8

Поправи промени големината на фонтот (- / +) за сите екрани

верзија 1.7

Фиксна лошо фонт промена

верзија 1.6

Овој нов навигациски. Извезување на нов меѓународен складирање формат Библијата: BibleXML

верзија 1.5

Со полно работно пребарување на текст

Macedonian Bible Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Advertisement
Previous versions
 • V1.10 13.6 MB APK

  Macedonian Bible

  2016-01-30

  Macedonian Bible 1.10 (12)

  Update on: 2016-01-30

  Requires Android: Android 2.2+ (Froyo, API 8)

  Signature: bd3f6b3c568fd30f52cd2710c2e0c639fa664b78 Macedonian Bible 1.10(12) safe verified

  Screen DPI: 120-320dpi

  Architecture: universal

  File SHA1: 42283bb31b20addac6b530df6a7448c789ab1dbe

  File Size: 13.6 MB

  What's new:

  Download

 • V1.8 13.6 MB APK

  Macedonian Bible

  2015-10-20

  Macedonian Bible 1.8 (10)

  Update on: 2015-10-20

  Requires Android: Android 2.2+ (Froyo, API 8)

  Signature: bd3f6b3c568fd30f52cd2710c2e0c639fa664b78 Macedonian Bible 1.8(10) safe verified

  Screen DPI: 120-320dpi

  Architecture: universal

  File SHA1: ee2cb80ddbf4add8f8525edd6d49a85e42cd56a3

  File Size: 13.6 MB

  What's new:

  Download

Comment Loading...
Ooops! No such content!
Download
APKPure App