KUR’ÂN-I KERÎM KÂNİ KARACA icon

KUR’ÂN-I KERÎM KÂNİ KARACA APK

91 votes, 4.1/5

The description of KUR’ÂN-I KERÎM KÂNİ KARACA

Kâni Karaca'nın sesinden Kur’ân-ı Kerîm dinleyin. ELMALILI MUHAMMED HAMDİ YAZIR tercümesi ile Kur’ân-ı Kerîm okuyun.

Her bir sureyi sağ tarafında yer alan "karşıdan yükle" butonuna basarak yükleyebilirsiniz.

"karşıdan yükle" butonu kırmızı olduğunda dosya yüklenmiştir.

Yüklenmeye başlanan surenin butonu aktif olacaktır.

İnternet'te veya sistemimizde zaman zaman kesilmeler meydana gelebilir. "karşıdan yükle" butonuna tekrar basınız ve kırmızı olana kadar deneyiniz.

Önemli uyarı: tabletlerde herhangi bir sorun yoktur. Ancak telefondan dinlerken aynı anda bir telefon araması geldiğinde ses kesilmemektedir. Bu hatayı gidermeye çalışıyoruz ancak uygulama esnasında dikkat etmenizi tavsiye ederim. örneğin uçak modunda dinleyebilirsiniz.

ücretsiz olarak sunduğumuz bu uygulama hakkında yapıcı eleştirilerinize her zaman açık olduğumuzu bildiririz...


Kâni Karaca 1930’da Adana-Adalı Köyün'nde doğdu. İlkokulda okurken, aynı zamanda köyün imamı olan öğretmeninden ders alarak Kur’an’ı hıfz etti. 1950’de İstanbul’a geldi. Bir süre Sadettin Kaynak’la çalışarak üslûp ve tavır bilgileri öğrendi. Dinî mûsikî çalışmalarını daha sonra, üslûp ve tavır yönünden çok etkilendiği Yeraltı Camii imamı ve hatibi ünlü hafız Ali Üsküdarlı’nın öğrencisi olarak sürdürdü.
Hocaları hafız Ali Üsküdarlı, hafız Sadettin Kaynak, Halil Nuri Poyraz, Sadettin Heper idi. Radyo programları, konserler, kudüm öğretmenliği, mevlidhanlık ile 50'lerin sonundan vefatına kadar Türk musikisinin çok çeşitli türlerinde eserler verdi. Mevlana anma törenlerinde vazgeçilmez bir yeri vardı.
Gördüğünü hiç hatırlayamayacak kadar küçük bir yaşta (3-4 aylık) iken üvey annesi tarafından, bir kıskançlık sebebiyle yüzüne kimyasal bir madde atılarak kör edilmiştir. Kendisi bu konunun bahsi geçtiğinde hiç konuşmak istemediği ve çoğunlukla bahsi kapattığı için durumun ayrıntıları tam olarak bilinememektedir.
İstanbul tilavet geleneğinin son temsilcisi idi. Doğaçlama üstadı Kani Karaca şarkı formu dışında Kur'an, mevlid, kaside, gazel, ezan, semai okudu.

Show More
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App