Kraków - Przewodnik icon

Kraków - Przewodnik APK

The description of Kraków - Przewodnik

Wybierasz się do Krakowa? Nasza aplikacja pomoże Ci w poruszaniu się po mieście, wyborze hotelu, znalezieniu restauracji, czy ciekawych miejsc do zwiedzenia. To darmowe narzędzie, dzięki któremu poznasz Kraków. Aplikacja, podzielona na kategorie, zawiera bazę danych oraz opisy i zdjęcia miejsc wartych zobaczenia w stolicy Małopolski. Dzięki niej trafisz prosto do celu, używając nawigacji i współrzędnych GPS – wystarczy kliknąć „zobacz” na mapie lub opcję „dojazd”.

Baza miejsc we Wrocławiu będzie stale uaktualniana. Jeśli chcesz zgłosić swoje miejsce do aplikacji, skontaktuj się z nami: krakow@digibrainapp.com

Kraków należy do najpiękniejszych miast Polski. Przyznaje to każdy, kto choć raz udał się do magicznego grodu nad Wisłą. Trudno powiedzieć, co wzbudza największe emocje w tym miejscu. Chyba każdy ma swój ulubiony zakątek, ale wiele osób twierdzi, iż największe wrażenie zrobił na nich Wawel.
Jest to wyrastający nad Wisłą zamek polskich królów. Jego potężne mury skrywają skarby (w tym słynne arrasy) i były świadkami wielu historycznych chwil! W podziemiach wawelskiej katedry znajdują się groby władców Polski i naszych wybitnych rodaków – spoczywają tu zarówno królowie sprzed wieków, jak i Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki oraz Józef Piłsudski! Trudno nie czuć wzruszenia na widok sarkofagów, skrywających szczątki tych potężnych postaci, które niejednokrotnie zmieniały koleje historii Polski, a może i całej Europy.

Pod Wawelem znajduje się Smocza Jama, obok której wznosi się ziejący ogniem pomnik wawelskiego smoka, znanego z legend każdemu polskiemu dziecku!

Niedaleko zamku jest Rynek krakowski, do którego można dotrzeć, podążając ulicą Grodzką! Rynek to naprawdę niesamowite miejsce, pełne dorożek, turystów oraz sprzedawców, oferujących dziwne i piękne towary. Na jego środku wyrastają średniowieczne Sukiennie, gdzie do dziś wre rywalizacja kupców i handlarzy! Można tutaj sprawić sobie mnóstwo niezwykłych przedmiotów – stare szable konkurują o portfele turystów z wojskowymi hełmami i ręcznie rzeźbionymi szachami!

Naprzeciw Sukiennic wznosi swe dumne wieżyce Kościół Mariacki. Historycy sztuki i zwykli ludzie są jednogłośni – to najpiękniejsza świątynia w całym kraju i może bez przeszkód rywalizować z francuskimi i niemieckimi katedrami! Szczególne wrażenie robi pochodzący z XV wieku ołtarz, wykonany przez mistrza Wita Stwosza. Postacie, które uwieczniło jego dłuto, wydają się żywe i widz tylko czeka, kiedy sylwetki świętych i aniołów zeskoczą na ziemię i przywitają się z turystami! Wizyta w Kościele Mariackim to naprawdę wyjątkowe przeżycie duchowe i artystyczne. Na tym jednak nie kończą się atrakcje starego Krakowa!
Jeśli kogoś interesuje historia najnowsza, powinien zaś odwiedzić Muzeum Schindlera i oddać zadumie nad mrocznymi czasami II wojny światowej.

Ale Kraków to nie tylko groby, muzea i sztuka! Jest to też miasto wręcz stworzone dla miłośników rozrywki, pełne uroczych kawiarenek, cukierni i restauracji. Starzy krakusi przesiadują tam i snują długie, pasjonujące opowieści o swoich przygodach. Trudno nie przystanąć i nie posłuchać kilku anegdot.

Kraków to wspaniałe miejsce, w którym każdy znaleźć może coś dla siebie. Konesera sztuki zachwycą liczne muzea i wystawy, a miłośnik dobrej kawy nie będzie mógł opuścić miejsc takich, jak słynna Piwnica pod Baranami. Może zasiedzieć się tam tak długo, że stanie się świadkiem występu któregoś z licznych krakowskich artystów! Wizytę w Krakowie można polecić każdemu!
Show More

What's new

2017-10-04
Zaktualizowano przyznawanie uprawnień według najnowszej polityki prywatności Google Play (usunięto dostęp do kontaktów)
Poprawiono działania map oraz nawigację.
Advertisement
Kraków - Przewodnik APK Version History
Request Kraków - Przewodnik UpdateRequest Update
Kraków - Przewodnik 1.2 for Android 4.0+ APK Download

Version: 1.2 (3) for Android 4.0+ (Ice Cream Sandwich, API 14)

Update on: 2017-10-04

Signature: fe8a06153ec98526166c7e694796c8e5ef41f0bd Kraków - Przewodnik 1.2(3) apk safe verified

APK File SHA1: 7d2a3ee6c7463a3cf80ff6dedb44aac6354b8124

What's new: Zaktualizowano przyznawanie uprawnień według najnowszej polityki pry More...

Download APK(3.5 MB)

Kraków - Przewodnik 1.0 for Android 4.0+ APK Download

Version: 1.0 (1) for Android 4.0+ (Ice Cream Sandwich, API 14)

Update on: 2017-07-23

Signature: fe8a06153ec98526166c7e694796c8e5ef41f0bd Kraków - Przewodnik 1.0(1) apk safe verified

APK File SHA1: 3a0eb1b773f0ae93f613acdf30746169932f1f8b

Download APK(3.6 MB)

Comment Loading...
Be the first to comment.
Developer Console
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App