İbni Kayyim (Ed-dâ Ved-Devâ) icon

İbni Kayyim (Ed-dâ Ved-Devâ) APK

15 votes, 5.0/5
  • Author:

    NS-SOFT

  • Latest Version:

    1.0

  • Publish Date:

    2016-05-28

The description of İbni Kayyim (Ed-dâ Ved-Devâ)

İslami kütüphanemizin bir diğer eseri olan İbn Kayyım el- Cevziyye' in Ed-dâ Ved-Devâ (Kalbin ilacı) adlı eseri.

Asıl adı İmam Muhammed b. Ebi Bekr b. Eyyüb b. Sa’d ez-Zür’i ed Dımeşki-Ebu Abdillah- Şemsüddin İbn Kayyim el- Cevziyye’dir.

İbn Kayyım el- Cevziyye İslami ıslah davasının önde gelenlerinden takvası, ve keskin zekasıyla, mülhidleri, bid’atçıları ve sapıkları susturmada gösterdiği azim ve başarısıyla şöhret bulmuş alimlerdendir.

Şam’da hicri 691, Miladi 1299’de mütevazi bir evde doğdu. İlmi, alimleri severek, ilim tahsiline kendisini vererek büyüdü. O, bütün kitablara ilgi duyan, kitabların konularıyla bölümleriyle ilgi alanını genişleten birisiydi.

Zamanındaki alimlerin pek çoğuna öğrencilik etti. Fıkıh, Tefsir, Tevhid (Akaid), Arab dili, Tarih dersleri aldı. Hocası İbn Teymiyye’ye tabi olarak İslam mezhepler (fırkalar) tarihine özel bir önem verdi. Zaten birçok şeyi İbn Teymiyye’den öğrendi ve hayatı boyunca ona bağlı kaldı. Onun kitabları üzerinde çalışmaya onları incelemeye girişti. Hocasının kitablarını düzenlemek, geliştirmek, konularına ayırmak ve onları insanlar arasında yaymakla uğraştı. Hocasının ortaya koyduğu her şeyde ona yardım ediyordu. Hocasıyla beraber Şam kalesinde hapsedildi, Hocasından dolayı hakaret ve Hocasının ölümünden sonra bir asaya bağlı olarak deve üzerinde dolaştırıldı. İşkence gördü. Sonra da serbest bırakıldı.

* Yazı boyutunu istediğiniz oranda büyütüp küçültebilirsiniz

* Açıklamaları okurken açıklama yazısının üzerine uzun basarak tam ekran olarak okuyabilirsiniz

******** Böyle bir projeyi neden başlattık ********

Görüyoruzki dini hazine niteliğinde birçok kitap ücretli olarak satılıyor veya çeşitli nedenlerden ötürü bu kitaplardan herkes faydalanamıyor.
Başlatığımız bu proje sayesinde bunun önüne geçip herkese tamamen ücretsiz olarak bu kitaplara erişebilme imkanı sağlıyoruz.
Biz de bu yüzden bu projeyi tamamen ücretsiz olarak hazırladık ister yolda ister evde telefonunuzu açıp bu kitapları telefonlarınızda okuyabilirsiniz ve
bu sayede birçok islam aliminin eserlerinden herkes çok kolay bir şekilde bu kitapların içeriğine erişip faydalanabilir.
Tüm çalışanlarımızla beraber yeni kitapları mobil ortamda yayınlamaya devam edeceğiz. Ayrıca Sizin istediğiniz bir kitap varsa yorum bölümünden yada [email protected] adresimize mail atıp bize bildirmeniz yeterli olacaktır.

Show More
İbni Kayyim (Ed-dâ Ved-Devâ) APK Version History
Request İbni Kayyim (Ed-dâ Ved-Devâ) UpdateRequest Update
İbni Kayyim (Ed-dâ Ved-Devâ) 1.0 for Android 2.2+ APK Download

Version: 1.0 (1) for Android 2.2+ (Froyo, API 8)

Update on: 2016-06-30

Signature: 75c57422c403ce8c0238681d86993963ff863657 İbni Kayyim (Ed-dâ Ved-Devâ) 1.0(1) apk safe verified

APK File SHA1: 1dc0e8c45c8747a18867433d9727d51e59bf528b

Download APK(5.1 MB)

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App