We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Gormiti: Shards of Power [Mac] icon

Gormiti: Shards of Power [Mac]

5.1 for Android

The description of Gormiti: Shards of Power [Mac]

Мирот на островот ГОРМ е во опасност! Само ГОСПОДАРИТЕ НА ПРИРОДАТА можат да се борат за слобода!
За прв пат ГОРМИТИТЕ оживуваат во виртуелниот свет!
Придружете им се на нашите Господари на Природата во епската авантура за да го спречите злобниот МАГОР, страшниот и суров припадник на племето ВУЛКАН, и да го вратите мирот на островот Горм!
Отклучете повејќе од 20 ликови со кои можете да играте, секој со посебни и уникатни движима
5 тајни области кои можат да се отклучат
Преку 20 горм камења за собирање
Наоружајте ги своите ликови со уште појаки ГОРМ КАМЕЊА и направете непобедлива МРЕЖНА БОРБА!
Комбинирајте до шест Горм Камења во мрежа и подгответе го твојот следен напад - можете да одберете помеѓу МОЌЕН НАПАД, непробојна одбрана, БАЛАНСИРАН НАПАД или уништувачки ЕЛЕМЕНТАРЕН НАПАД!
Видот на нападот зависи од бројот и комбинациите на Горм Камењата во Мрежната Борба - внимателно бирајте!
Секој лик поседува незапирлив СПЕЦИЈАЛЕН НАПАД кој се активира кога ќе допрете одредена комбинација на Горм Камења - користете го секогаш кога можете!
Истражте го Островот Горм, запознајте моќни сојузници, победте ги непријателите и борете се за иднината на Горм!
Гормити - ЗАЕДНО!
Show More

Gormiti: Shards of Power [Mac] Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Advertisement
Similar to Gormiti: Shards of Power [Mac]
More From Giochi Preziosi
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Games In Last 24 Hours
Download
APKPure App