Calendar Malaysia 2017 icon

Calendar Malaysia 2017 APK

  • Author:

    bigbangbuz

  • Latest Version:

    1.0

  • Publish Date:

    2016-10-17

The description of Calendar Malaysia 2017

*** Aplikasi ini BOLEH DIGUNAKAN SEMASA OFFLINE atau TIDAK PERLU ADA TALIAN INTERNET ***
- Sesuai dengan terbaru Android OS

Kandungan aplikasi Calendar Malaysia 2017
+ Calendar 2017 Januari sehingga Disember
+ Jadual Pembayaran Gaji Kakitangan Awam 2017
+ Tarikh cuti-cuti Persekolahan seluruh Malaysia 2017
+ Akan dikemaskini dari masa ke semasa

Sila muat turun, ini aplikasi percuma, Terima kasih


Holidays in Malaysia in 2017

Date Weekday Holiday name Holiday type
Jan 1 Sunday New Year's Day Bank Holiday
Jan 2 Monday New Year's Day observed Bank Holiday
Jan 28 Saturday Chinese Lunar New Year's Day Federal Public Holiday
Jan 29 Sunday Second day of Chinese Lunar New Year Federal Public Holiday
Feb 1 Wednesday Federal Territory Day Bank Holiday
Feb 10 Friday Thaipusam Bank Holiday
Mar 20 Monday March equinox Season
Apr 14 Friday Good Friday Common Local holidays
Apr 16 Sunday Easter Sunday Observance
Apr 24 Monday Isra and Mi'raj Common Local holidays
May 1 Monday Labour Day Federal Public Holiday
May 27 Saturday Ramadan begins Common Local holidays
May 30 Tuesday Harvest Festival Common Local holidays
May 31 Wednesday Harvest Festival Day 2 Common Local holidays
Jun 3 Saturday The Yang di-Pertuan Agong's Birthday Federal Public Holiday
Jun 21 Wednesday June Solstice Season
Jun 26 Monday Hari Raya Puasa Day 1 Federal Public Holiday
Jun 27 Tuesday Hari Raya Puasa Day 2 Federal Public Holiday
Jul 7 Friday Georgetown World Heritage City Day Common Local holidays
Jul 8 Saturday Penang Governor's Birthday Common Local holidays
Aug 31 Thursday Malaysia's National Day Federal Public Holiday
Sep 2 Saturday Hari Raya Haji Federal Public Holiday
Sep 16 Saturday Malaysia Day Federal Public Holiday
Sep 22 Friday September equinox Season
Sep 22 Friday Muharram/New Year Federal Public Holiday
Oct 19 Thursday Diwali/Deepavali Federal Public Holiday
Dec 1 Friday The Prophet Muhammad's Birthday Federal Public Holiday
Dec 21 Thursday December Solstice Season
Dec 24 Sunday Christmas Eve Observance
Dec 25 Monday Christmas Day Federal Public Holiday
Dec 31 Sunday New Year's Eve Observance

Show More
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App