Black up icon

Black up APK

The description of Black up

Заштитете се од сонцето и во сенка и дури и кога е облачно.

Дури и кога сте во сенка треба да нанесете заштитен фактор. Штетните УВ-зраци се рефлектираат врз нас од околината, па сенката не обезбедува доволна заштита од сонцето. Истото важи и кога е облачно. Во зависност од дебелината на облакот, до 90% од УВ-зрачењето минува низ него. Затоа, не заборавајте да нанесете заштитен фактор.

Препаратите од колекцијата BLACK UP содржат комбинација на УВА- и УВБ- филтри, кои овозможуваат заштита од штетното влијание на УВ-зраците. Воедно, содржат и додатни компоненти кои го помагаат добивањето на посакуваниот бронзен тен и ја негуваат кожта.

СОВЕТ

Најпрво се употребуваат препаратите со највисок заштитен фактор, а потоа факторот се намалува.
Препаратот за заштита од сонце секогаш се нанесува 30 минути пред изложување на сонце.
По сончањето користете BLACK UP млеко по сончање.
Почитувајте ги правилата ако сакате убав тен.
Show More
Advertisement
More From Developer
Comment Loading...
Be the first to comment.
Developer Console
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App