Bence Bilim icon

Bence Bilim

17121811 for Android

The description of Bence Bilim

Var oluşu tetiklediği söylenen büyük patlamadan çok sonraları yıldızlar, galaksiler ve gezegenler oluştu. Nihayetinde önce güneş sistemi ve mavi küremiz evrendeki yerini aldı. Gezegenimiz, yaşama kucak açtıktan çoook çoook sonraları bizim türümüzüde kucakladı.
Bizlerse başlangıçta göçebe bir hayatı benimsemiştik. Bunun en büyük sebebi ise başlanngıçta sadece avcıklıkla besin ihtiyacımızı karşılıyor olmamızdı. İnsanlık göç eden hayvanları takip ederek avlanmaya devam etmek zorundaydı. Daha sonra ise hayvanları evcilleştirmeyi öğrendik. Bu sayede daha az göç etmeye ve kendi besinlerimizi yetiştirmeye başladık. Fakat, bu süreç çok uzun sürmedi. Gün geçtikçe hayvanların tükettiği yiyecekler yetersiz kalmaya başladı. Çünkü ya mevsimlerin değişmesi ya da hayvanların aşırı otlaması sonucu, sürülerin her zaman yeni otlak alanlara götürülmesi gerekiyordu.

Ancak MÖ 8000 yıllarına ulaşıldığında hayvanların ilk kez evcilleştirildiği bölgeye, ateşin kullanılmasından beri en büyük değişimi müjdeleyen yeni bir şey geldi! Bu büyük buluş, tarımın keşfedilmesiydi. Her nasıl olduysa insanlar bilerek tohum ekmesini, büyümesini beklemeyi, sulama yapmayı ve yabani bitkileri temizleyerek ekinlerin olgunlaşmasını beklemeyi keşfettiler. Sonra bitkiler toplanabiliyor ve besin görevi görüyorlardı. Bu insanlığın yeni besin kaynakları bulmasını ve sürekli göç eden hayatını terk etmesini sağladı.
Bizler de genç beyinlere birer fikir tohumu ekerek, o fikir tohumlarının büyümesini, o fikirlerin her geçen gün yeni bilgilerle sulanmasını ve yabani düşüncelerden koruyarak fikirlerin olgunlaşmasını istiyoruz. Bu sayede geleceğe katkı sağlayacak bilim insanları yetiştirmeyi hedefliyoruz. Peki, genç beyinler için bir tohumda siz vermek ister misiniz?
Show More
Advertisement
Similar to Bence Bilim
More From Yenilik Akademisi AppFact
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Bence Bilim Tags
Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App