We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Arboretum w Rogowie Audioprzewodnik icon

Arboretum w Rogowie Audioprzewodnik

1.0.8 for Android

The description of Arboretum w Rogowie Audioprzewodnik

Rogów to niewielka osada położona ok. 40 km na wschód od Łodzi. Już sama przywrócona niedawno do użytkowania zabytkowa linia kolejki wąskotorowej i XIX-wieczny rozległy zespół pałacowo-folwarczny stanowią wystarczające atrakcje, by tam pojechać. Będąc na miejscu, nie można pominąć również wyjątkowego Arboretum.

Rogowski ogród pełen drzew i krzewów jest jednym z najcenniejszych takich miejsc w Europie. Leśne arboretum powstało w 1925 roku. Jeszcze przed wojną posadzono tam około 100 gatunków drzew obcego pochodzenia. Do początku lat sześćdziesiątych gotowe było alpinarium, z biegiem lat ośrodek zyskał też szklarnie, w których hodowane są choćby sekwoje wieczniezielone, dęby korkowe czy urokliwe bananowce.

Dziś w rogowskim arboretum odpocząć można wśród roślin prawie 900 rozmaitych gatunków i odmian pochodzących z całego świata, można pospacerować nad wodą i pośród skał. Można wreszcie pogłębić swoją wiedzę, korzystając z naszych audioprzewodników.
Show More

Arboretum w Rogowie Audioprzewodnik Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Advertisement
Similar to Arboretum w Rogowie Audioprzewodnik
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App