ליקוטי מוהרן icon

ליקוטי מוהרן APK

The description of ליקוטי מוהרן

ליקוטי מוהרן לרבי נחמן מברסלב עם סימניה ואפשרות הגדלה והקטנת הטקסט
קריאה נוחה קלה ונעימה
ללא צורך בחיבור לאינטרנט!!!

ללמוד ליקוטי מוהר"ן אין פירושו ללמוד עוד ספר, החוזר ומדבר על דברים ידועים. כי "כל תורה ותורה שגילה לעם סגולה, כולם מלאים עצות נפלאות ונוראות לעבודתו האמיתית יתברך", כותב רבי נתן (עיין מפתח האישים בסוף הספר) בהקדמת הספר והן כולן "חידושים חדשים והקדמות יקרות".
לא רק כל תורה, כי אם כל משפט וכל רעיון הם כלים ועצות עמוקות לתיקון הנפש, וכלשון רבי נחמן עצמו (חיי מוהר"ן, מעלת המתקרבים אליו י"ט) "אמר: בכל שיחה ושיחה שהוא משיח ומדבר עימנו יכולים להיות על ידה איש כשר ואפילו צדיק גמור כל ימי חייו, כמו שאני רוצה, אם ירצה לילך עימה לקיים כפי שיחתו הקדושה".
ועוד אמר (חיי מוהר"ן מעלת תורתו ז´): "מאחר שיצא בעולם (הספר ליקוטי מוהר"ן) אני חפץ מאד שילמדו אותו, כי צריכים ללמוד אותו הרבה עד שיהיה שגור בעל-פה, כי הוא מלא מוסר והתעוררות גדול מאד להשם יתברך, אשר אין ערוך אליו".

"ואמר - יכולין להיות נעשה בעל תשובה גמור על ידי לימוד הספר שלו, והיה חפץ ומשתוקק מאד שידפיסו ספרו כמה פעמים ויתפשט בעולם. ואמר שיהיו בני אדם שילמדו ויתפללו על ידי הספר הזה. ואמר, מי שישב ויעסוק בספריו, רק בלי ניצחון וקינטור, יסתכל בו באמת, אזי בודאי יהיו נבקעין אצלו כל גידי קשיות לבבו (ויזכה ללב יהודי, לב חש ומרגיש, לב טהור לעבודתו יתברך באמת). ואמר: כל אדם צריך להשתדל לקנות הספר שלו, ומי שאין לו במה לקנות - ימכור כר מתחת ראשו ויקנה הספר שלו"! (חיי מוהר"ן מעלת תורתו ט´).

בספר המידות (אות סוד חלק ב´ סעיף א´) כתב רבינו: "בעיון עמוק בסודות התורה יכולים לפקוד עקרות ולרפאות חולאת (חולי) חזק". סודות התורה - הלא הם דברי רבי שמעון בר יוחאי בזוהר הקדוש וכל כתבי האריז"ל, ועיון עמוק בהם - הוא הספר ליקוטי מוהר"ן. וכמו שכותב רבי נתן בהקדמת הספר: "וכל כתבי האריז"ל ומאמרי הזוהר הקדוש ותיקונים ("תיקוני הזוהר") וכל דרכי הקבלה הקדושה, כולם כאחד כלולים בדברי הספר הקדוש הזה, וכל תורה ותורה מדברת מכוונות מיוחדות מאיזה מצווה ומשער מיוחד מה"עץ חיים" בדרך נפלא ונורא מאד".
נמצא אם כן, שפקידת עקרות ורפואת חולים גם הם מסגולות הלימוד בליקוטי מוהר"ן.

רבי אברהם בן רבי נחמן מטולטשין מבאר ש"חולאת חזק" האמור פירושו "בין בגשמי ובין ברוחני". ואם כן - גם לכל חוליי הנפש, לכל המצוקות והמבוכות הקשים והעמוקים הפוקדים אותנו בדור הזה - גם להם ימצא מזור ותרופה בלימוד ליקוטי מוהר"ן.
משום האמור - המשיל רבי נחמן את הצדיק הגדול שבכוחו ללמד דעת גם לנמוכים כמונו - דווקא לרופא: "כי כל מה שהוא קטן ומרוחק ביותר (מן הקדושה ומהשגות אלוקות), צריך מלמד גדול ביותר, שיהיה אומן כזה, שיוכל להלביש שכל עליון כזה, דהיינו השגתו יתברך שמו, לקטן ומרוחק כמותו, כי כל מה שהחולה נחלה ביותר, צריך רופא גדול ביותר" (ליקוטי מוהר"ן תורה ל´ סעיף ב´).
מוסיף רבי אברהם בן רבי נחמן ("חכמה ותבונה" ב´ אות ז´): "ובירידת הצדיק הרופא נפשות לזה העולם ברפואות ותחבושות יקרות ונפלאות שלא ניתגלו עדיין מעולם (הלא הן תורותיו ועצותיו הקדושות), נתחדשים כנגד זה מחלות ומכאובים חדשים (מבחינה רוחנית) שלא היו עדיין בעולם, ושאין ביכולת לעמוד כלל נגדם אם לא בסגולות ורפואות הצדיק שנתחדשו וירדו כנגדם באלו העיתים".
על משקל האמור בספר המידות "בעיון עמוק בסודות התורה יכולים לפקוד עקרות ולרפאות חולאת חזק" שביאורו כאמור גם על חולי וצרת הנפש, אפשר בודאי לפרש גם את ענין "פקידת עקרות". ופירושו, שכל הזוכה ללמוד ולהגות בספרו של רבי נחמן, יזכה גם "להיפקד מעקרותו ו"ללדת", כלומר להוציא מן הכח אל הפועל את כל כוחות נפשו ומעלותיו המיוחדות, שהיו עד עתה סתומים וחתומים.

לא רק תשובה והתעוררות, תיקון הנפש ורפואתה, נובעים מ"ליקוטי מוהר"ן". גם חכמה ודעת, שכל ישר ועמקות לא מצוי

Show More
ליקוטי מוהרן APK Version History
Request ליקוטי מוהרן UpdateRequest Update
ליקוטי מוהרן 1.0 for Android 4.0.3+ APK Download

Version: 1.0 (14) for Android 4.0.3+ (Ice Cream Sandwich MR1, API 15)

Update on: 2016-09-07

Signature: 9edf7fe12ed2a2472fb07df1e398d1039b9d2f5d ליקוטי מוהרן 1.0(14) apk safe verified

APK File SHA1: 337d5ebbe018f2df163686864b9962414a0e6a10

Download APK(6.0 MB)

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App