Триста изреки icon

Триста изреки APK

9 votes, 5.0/5
  • Author:

    Eir3 Apps

  • Latest Version:

    1.5.0

  • Publish Date:

    2016-06-25

The description of Триста изреки

Во оваа збирка се собрани триста изреки од повеќе од педесет православни светители од дванаесет земји во светот. Во нивните зборови е изразен духовниот опит проверен низ вековите. Во нивните зборови се одговорите на многу прашања за тоа што се случува со нас и со нашите блиски. Светителите покажуваат како божествената правда е поврзана со нашиот секојдневен живот. Таа Божја правда преобразила милиони луѓе по целиот свет и многумина привела кон светост и совршенство.
Show More
Триста изреки APK Version History
Request Триста изреки UpdateRequest Update
Триста изреки 1.5.0 for Android 2.1+ APK Download

Version: 1.5.0 (3) for Android 2.1+ (Eclair MR1, API 7)

Update on: 2016-09-06

Signature: 09912fc719b5c57dbc0b036f9fccebf6d0f5ca39 Триста изреки 1.5.0(3) apk safe verified

APK File SHA1: c17183b1839c9f85368e601097269a9a9c229dd5

What's new: * споделување на ФБ * информативен екра More...

Download APK(6.3 MB)

Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App