We use cookies and other technologies on this website to enhance your user experience.
By clicking any link on this page you are giving your consent to our Privacy Policy and Cookies Policy.
Светот на Биби icon

Светот на Биби

1.2.1 for Android

The description of Светот на Биби

„Светот на Биби“ е колекција од едукативни и забавни игри со ликот на Биби и е наменета за деца на возраст од 2 до 8 години. Во развојот на оваа апликација го запазуваме и социјалниот момент, а тоа е ограничување на времето достапно за игра во текот на денот. По истекот на времето апликацијата се заклучува и ќе биде достапна за користење наредниот ден.
Show More

Светот на Биби 1.2.1 Update

2019-02-22
Новата верзија на едукативната апликација „Светот на Биби“ е надградена со нова игра - „Подреди ја азбуката“ со која децата ќе може да го вежбаат и учат редоследот на буквите во македонската азбука.

Светот на Биби Tags

Add Tags

By adding tag words that describe for Games&Apps, you're helping to make these Games and Apps be more discoverable by other APKPure users.

Additional Information

Advertisement
Previous versions
 • V1.2.1 54.0 MB APK

  Светот на Биби

  2019-02-22

  Светот на Биби 1.2.1 (10)

  Update on: 2019-02-22

  Requires Android: Android 4.1+ (Jelly Bean, API 16)

  Signature: 46deddbea59374684e1f6d7aff08d8272488ff81 Светот на Биби 1.2.1(10) safe verified

  Screen DPI: 120-640dpi

  Architecture: armeabi-v7a, x86

  File SHA1: 72429466dfa57f81d2dd985da721b6aafc7654e5

  File Size: 54.0 MB

  What's new:

  Download

Similar to Светот на Биби
Comment Loading...
Ooops! No such content!
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App