Македонска Библија icon

Македонска Библија APK

  • Author:

    Digital.Bible

  • Latest Version:

    1.3.0

  • Publish Date:

    2016-10-28

The description of Македонска Библија

Оваа апликација се концентрира на квалитетот на читање и ти овозможува на еден прекрасен начин да ја читаш Библијата на твојот [iPhone или iPad / Android уред].

Оваа апликација нуди начин на читање кој ги отстранува сите попречувања и ти дозволува да се фокусираш на самиот текст вклучувајќи еден едноставен интерфејс за прегледување и пребарување на Библијата. Промени го приказот во ноќен режим со само две допирања на екранот или промени ја големината на фонтот според тоа како тебе повеќе ти одговара.

Вклучува две верзии на Библијата кои можеш да ги одбереш:
МК2006 - Стандардна Македонска Библија 2006 (66 книги)
МК2006D - Стандардна Македонска Библија 2006 (со девтероканонски книги)

Можности:

Зголеми/намали големина на фонт
Ноќен приказ
Начин на приказ со исклучени попречувања
Пребарувај пасуси или клучни зборови
Брзо префрлање до кое било поглавје или стих

Show More
Македонска Библија APK Version History
Request Македонска Библија UpdateRequest Update
Македонска Библија 1.3.0 for Android 4.0+ APK Download

Version: 1.3.0 (103008) for Android 4.0+ (Ice Cream Sandwich, API 14)

Update on: 2016-10-29

Signature: dce2718ba99a884f41d13a9fd686149baa4bf223 Македонска Библија 1.3.0(103008) apk safe verified

APK File SHA1: 4b0e59ff15379c36bc25b5866726e16c6f4284ae

Download APK(14.0 MB)

Similar Or Related
Popular Apps In Last 24 Hours
Download
APKPure App